Connect with us

Dünya

Yüz proteziyle yaşlı kılığına giren adam, kumarhaneden 100 bin dolar çaldı

Özel ajan Julian MacBeth, John Christopher Coletti’nin çeşitli kılıklara girdiğini söyedi

Published

on

Yüz proteziyle yaşlı kılığına giren adam, kumarhaneden 100 bin dolar çaldı
Reklamlar

Federal Soruşturma Bürosu’ndan (FBI) ajanların aktardığına göre bir adam, MGM Grand Kumarhanesi’nden 100 bin dolar (yaklaşık 684,7 bin TL) civarında para çalmak için yüz protezi kullanarak yaşlı bir oyuncu kılığına girdi.

FBI özel ajanı Julian MacBeth, John Christopher Colletti’nin 2019’da 10 kadar kişinin kimliğini çaldığını ve sahte sürücü belgeleri hazırladığını bildirdi.

Ajanın iddiasına göre Colletti o senenin nisan ve mayıs ayları arasında Las Vegas, Nevada’daki MGM Grand Kumarhanesi’ndeki gişelerden nakit avans çekip parayı zimmetine geçirerek mağdurları toplam 98 bin 840 dolar (yaklaşık 676,7 bin TL) değerinde dolandırdı.

The Daily Mail’e göre, 35 yaşındaki adam kumarhane çalışanlarının kendisini teşhis edememesi için şapka takmak, ameliyat eldiveni giymek ve bütün yüz protezi kullanmak da dahil olmak üzere kılık değiştirmekle suçlanıyor.

MacBeth’in perşembe günü federal mahkemede açılan beyannamesinde şu ifadeler yer aldı:

Sürücü belgelerinin arkalarında, kumarhane işlemlerinin gerçekleşebilmesi için gereken, mağdurlara ait sosyal güvenlik ve telefon numaralarını içeren yapışkan notlar da bulunuyordu.

İddiaya göre kumarhanenin güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde Colletti’nin yaşlı bir adam kılığında mevkideki gişeden tek seferde 30 bin doları (yaklaşık 205 bin TL) bulan miktarda para çektiği görülüyor.

Özel ajan, kamera kayıtlarında Colletti’nin hasır şapka ve gözlük takıp, kumarhane içinde hareket edebilmek için engelli scooter’ı kullanırken görüldüğünü yazdı.

Detroit News’e göre yetkililer kendisini o zaman teşhis edemedi. Ancak 12 Mart 2020’de Colletti; Mayetta, Kansas’taki Praire Band Casino and Resort tesisinde gözaltına alındı ve bir nakit gişesinden 20 bin dolar (yaklaşık 137 bin TL) çalmakla suçlandı.

MGM Grand’deki Colletti’ye yönelik dolandırıcılık iddialarından haberdar olan güvenlik çalışanları, yaşlı bir oyuncu kılığında bir nakit gişesinden 20 bin dolar (yaklaşık 137 bin TL) çekerken görünce şüphelendi.

Ajan, çalışanların para çekimiyle ilgili Coletti’nin üstüne gittiğini ve “adamın derhal tuvalete gidip orada girdiği kılıktan çıktığını” yazdı.

Colletti sonra pantolonun ön tarafında gözle görülür bir kabartıyla kumarhaneden çıktı, yüz protezi kullandığı sanılıyor.

Daha sonra güvenlik ekibinin sahte kılığı 11 bin dolar (yaklaşık 75,3 bin TL) nakit para ve  iki Michiganlıya ait sürücü belgesiyle birlikte bulduğu bildirildi. İki belgede de yüz protezi kullanılmıştı.

Bunun ardından yetkililer Colletti’yi gözaltına aldı. Kumarhane yakınındaki bir sokak lambasının kenarında 16 bin dolar (yaklaşık 109,5 bin TL) nakit para, prostetik yüz maskesi ve iki sürücü ehliyeti daha buldu.

Colletti, Michigan’daki yetkililere devredilene kadar Kansas’ta, kefaletsiz olarak tutuklu kalacak.

Dünya

George Soros: Trump’ın geçici bir fenomen olduğundan eminim

Milyarder George Soros, ABD Başkanı Donald Trump’ın ‘geçici bir fenomen’ olduğundan emin olduğunu, kasım ayındaki başkanlık seçimlerinde gitmesini umduğunu söyledi.

Published

on

By

George Soros: Trump’ın geçici bir fenomen olduğundan eminim
Reklamlar

ABD’li milyarder ve bağışçı George Soros, kasım ayında yapılması planan ABD başkanlık seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, ülkenin geleceği hakkında tahminlerde bulundu.

İtalyan La Repubblica gazetesinde yayınlanan ve Market Watch tarafından İngilizceye çevrilen röportajında Soros, “ABD’de bile Trump gibi üçkağıtçı bir başkan seçilebilir ve demokrasiyi içeriden baltalayabilir” dedi.

‘Trump yaşam savaşı veriyor’

Soros, “Ancak ABD’de büyük bir kontrol ve denge geleneğine ve belirlenmiş kurallara sahipsiniz. Ve her şeyden önce anayasanız var” diye kaydederek “Bu yüzden, Trump’ın geçici bir fenomen olduğundan eminim, umarım kasım ayında gider” ifadelerini kullandı.

Ancak Trump’ın ‘çok büyük bir tehliye oluşturmayı sürdürdüğünü’ dile getiren Soros, “Yaşam savaşı veriyor ve iktidarda kalmak için her şeyi yapacak” değerlendirmesinde bulundu.

‘Anayasayı ihlalden sorumlu tutulacak’

Soros, ayrıca Trump’ın yeniden seçilmemesi halinde ‘anayasayı ihlalden’ sorumlu tutulacağını da sözlerine ekledi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi hakkında da yorumda bulunan Soros, “İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana hayatımdaki en kötü kriz” nitelendirmesini yaptı.

Pandemiyi ‘olsalılıklar yelpazesinin normal zamanlardan çok daha geniş olduğu devrimci bir an’ olarak tanımlayan Soros, “İnsanlar şaşkın ve korkmuş durumda. Kendileri ve dünya için kötü şeyler yapıyorlar” ifadelerini kullandı.

Continue Reading

Dünya

Trump: Biden seçimleri kazanırsa, ABD’liler Çince öğrenmek zorunda kalır

ABD Başkanı Donald Trump, ülkede 3 Kasım’da yapılacak seçimleri Demokrat rakibi Joe Biden’ın kazanması durumunda ABD halkının Çince öğrenmek zorunda kalabileceğini söyledi.

Published

on

By

Trump: Biden seçimleri kazanırsa, ABD’liler Çince öğrenmek zorunda kalır
Reklamlar

Trump, katıldığı bir radyo programında, Demokrat rakibi Biden’ın Çin konusundaki tutumunu eleştirerek, “Seçimleri ben kazanamazsam, Çin ABD’nin sahibi olacak. Sonra da ABD’liler Çince konuşmayı öğrenmek zorunda kalacak” ifadesini kullandı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ortaya çıkmadan önce kendisinin Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile yakın ilişkisi olduğunu belirten Donald Trump, “Bizim ilişkimiz artık çok iyi değil, çünkü Kovid-19 konusunda gerekeni yapmadılar” dedi.

Şi Cinping ile uzun süredir görüşmediğini vurgulayan Trump, Çin’de ortaya çıkan virüsün kendisinin siyasi duruşunu da etkilediğini vurguladı.

ABD Başkanı Trump, “Çin vebası (Kovid-19) bizim ülkemize gelmeden önce bence George Washington bile seçimlerde beni yenmekte zorluk yaşardı” yorumu yaptı.

Continue Reading

Dünya

Hindistan’da öldü sanılan kadın, defnedildikten 6 gün sonra ortaya çıktı!

Hindistan’da öldüğü sanılarak defnedilen bir kadın, defin işleminden 6 gün polise başvurarak hayatta olduğunu bildirdi.

Published

on

By

Hindistan’da öldü sanılan kadın, defnedildikten 6 gün sonra ortaya çıktı!
Reklamlar

Times of India gazetesinin haberine göre, 27 Temmuz’da Hindistan’ın Uttar Pradeş eyaletinde kolluk kuvvetleri, bir bavul içinde Warisha Ali adlı kadının cesedini buldu.

Aile, 22 yaşındaki kadının cesedini teşhis ederken polis, Warisha’yla sürekli dalga geçen kocasını ve onun ailesini cinayetten sorumlu tuttu.

Warisha’nın ailesi kızlarını defnetti ancak Hint kadın, 6 gün geçtikten sonra polise başvurarak evden ailesine haber vermeden ayrıldığını ve tüm bu süre zarfında daha önce çalıştığı şehirde bulunduğunu anlattı.

Bunun üzerine polis, Warisha’nın kocasına ve onun ailesine yönelttiği suçlamaları kaldırdı ve bavulda cesedi bulunan kişinin kimliğini soruşturmaya başladı.

Continue Reading

En Çok Okunanlar