Connect with us

Hayvan Hakları

Uzmanlardan kediler için ‘düzgün beslenme’ uyarısı

Son birkaç yıldır internet ortamında şişman kedilerin fotoğrafları çokça ilgi görse de uzmanlar, kedilerin artık ‘düzgün beslenmesi’ gerektiği yönünde çağrıda bulunuyor.

Published

on

Uzmanlardan kediler için 'düzgün beslenme' uyarısı

‘Şişman kedi’ görselleri, son yıllarda sosyal medyanın en çok ilgi çeken paylaşımları arasında yer alıyor.

Guardian’da yer alan habere göre uzmanlar, buna artık son verilmesi gerektiği görüşünde. Uzmanlar, bu durumun ideal olmadığını ve kedilerin erken ölümüne yol açacağı konusunda uyarıyor.

Haberde görüşüne yer verilen bir uzman, Round Boys ve Round Animals gibi yüzbinlerce takipçisi olan Instagram hesaplarının, kedilerde beslenme bozukluğunu teşvik etmemeleri gerektiğini belirtiyor.

https://www.instagram.com/round.boys/ 

‘Şişko kedi kapitalizmi’

Habere göre, Nestle’ye bağlı evcil hayvan maması üreticisi Purina da bu durumdan rahatsız. Haberde, ‘şişko kedi kapitalizmi’ doğrultusunda bu tür şirketlerin mümkün olduğunca çok mama satmak isteyeceği ancak durumun tam tersi olduğu ifade ediliyor.

Şirket yetkililerden Libby Sheridan, kedi sahiplerinin, sağlıklı kilo konusunda çarpık bir algıya sahip olduğunu ifade ediyor.

Gazete konuşan yetkili, “İnsanlar evcil hayvanlarının sevimli olması gerektiğini düşünüyor. Fakat sevecenlik öldürebilir!” uyarısında bulunuyor.

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar