Connect with us

Emek

Üsküdar Kaymakamlığı’ndan Kadın Emeği Pazarı’na ‘pandemi’ gerekçesiyle engelleme

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) yetki alanında olan Üsküdar Meydanı’nda dün başlayacak olan Kadın Emeği Pazarı etkinliği, Üsküdar Kaymakamlığı’nın gece yarısı yaptığı tebligatla, pandemi gerekçesiyle engellendi.

Published

on

Üsküdar Kaymakamlığı'ndan Kadın Emeği Pazarı’na 'pandemi' gerekçesiyle engelleme

İBB Zabıta, İletişim ve Sosyal Hizmetler ekipleri, engellemenin son bulması için girişimlerde bulundu; ancak çabalar sonuçsuz kaldı. Etkinliği düzenleyen İstanbul Gönüllüleri, “Yaşanan durum için çok üzgünüz. Bunu en yakın zamanda telafi edeceğiz. Sarıyer’deki Kadın Emeği Pazarı etkinliğimiz planlandığı şekilde gerçekleşecek” açıklaması yaptı.

Pazarda el emeği ürünlerini satabilmek için günlerdir hazırlık yapan ancak son anda engellenen kadınlar duruma tepki gösterdi. Kadınlar, Üsküdar Meydanı’na gelerek engellemeye son verilmesini ve Kadın Emeği Pazarı’nın kurulmasını istedi; ancak Üsküdar Belediyesi zabıtaları buna izin vermedi. Kadınlar sosyal medyada da tepkilerini dile getirdi.

Üsküdar Kaymakamlığı'ndan Kadın Emeği Pazarı’na 'pandemi' gerekçesiyle engelleme

Kadınların paylaşımlarından bazıları şöyle:

“Bir sürü malzeme aldım. Annemle ürün hazırladım ve bir gece yarısı çıkan kararla yıkıldım.”

“Bu zamana kadar Kadıköy’de, Beşiktaş’ta, ayrıca Sarıyer’de kurulan Kadın Emeği Pazarı, pandemi bahane edilerek Üsküdar Belediyesi tarafından kurulmadı. Birçok kadın mağdur edildi.”

“Alınan birçok malımız, ürettiğimiz birçok ürünümüz var. Aldıklarımıza mı üzülelim yoksa 2 günde ne üretirsek satarız diye çıkardığımız ürünlerimize mi bilemiyorum.”

“AVM’ler bile açıkken, kendi ürettiklerini açık havada satmak isteyen kadınlara engel olmaya çalışmanızın nedeni nedir?”

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar