Connect with us

Dünya

Ünlü Rap şarkıcısı sokak ortasında öldürüldü

Geçen yıl rakibi tarafından kaçırılıp cinsel saldırıya uğrayan İsveçli rap şarkıcısı Einar, Stockholm’de sokak ortasında başından ve göğsünden vurularak öldürüldü.

Published

on

Ünlü Rap şarkıcısı sokak ortasında öldürüldü

İsveçli rap şarkıcısı Einar, dün gece başkent Stockholm’de sokak ortasında öldürüldü. Gerçek adı Nils Kurt Erik Einar Grönberg olan 19 yaşındaki rap şarkıcısı, başından ve göğsünden vurulmuş halde bulundu.

NTV’nin haberine göre, müzik listelerinde üst sıralarda yer alan, dünya çapında tanınan şarkıcının, ilkyardım ekibinin müdahalesine yanıt vermediği, olay yerinde öldüğü öğrenildi.

Polis, ölen kişinin resmi olarak kimliğini doğrulamazken, İsveç medyası ölen kişinin Einar olduğunu duyurdu. Einar’ın pek çok şarkısı, uyuşturucu ve silahlar gibi suç dünyasına ait temalara sahipti. Einar’ın, 2020’de kaçırılmasında parmağı olduğu gerekçesiyle 10 ay hapis cezası alan ve temmuz ayında cezaevine giren Yasin adlı rakibiyle husumetli olduğu biliniyordu.

EİNAR’IN DÖRT ALBÜMÜ BULUNUYORDU

Einar’ın uzun süredir ölüm tehditleri aldığı ve koruma altında olduğu öğrenildi. Şarkıcının ölümünün Stockholm’de son 10 yılda gelişen mafya çekişmesiyle bağlantılı olduğu tahmin ediliyor. İsveç medyasına göre, olay yerinde iki şüpheli görüldü ve Einar öldürüldüğünde yanında iki rapçi ile birlikte müzik şirketindeydi.

Dört albümü bulunan Einar’ın şarkıları Spotify’da da yer alıyor. şarkıcı, ülkesinde Grammy Ödülleri kadar önemli olan Grammis ödülü de kazandı.

İsveç polisi, Einar’ın ailesine ölüm haberinin verildiğini söyledi. Rap şarkıcısının annesi Lena Nilsson, İsveç’te tanınan bir oyuncu.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar