Connect with us

Yaşam

Tarot Falı Nedir? Tarot Falı Nasıl Bakılır?

Meraklıları için fal baktırmak günlük alışkanları içerisinde yer alır. Tarot falı, kahve falı, bakla falı ya da iskambil falı ise en çok tercih edilenler arasında yer alır. Peki, tarot falı nedir? Tarot falı nasıl bakılır?

Published

on

Tarot Falı Nedir? Tarot Falı Nasıl Bakılır?

Tarot falına bakabilmek için hem kartların anlamını bilmek hem de spiritüalizm ve mistisizm gibi temel disiplinler hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Yüksek bir enerjiyle bakılan tarot falında, kişinin geleceğine dair kehanetlerde bulunulabilir. Aynı zamanda kişinin geçmiş yaşamına dair öğrenmek istedikleri de kartlar aracılığıyla öğrenilebilir.

Tarot Falı Nedir? Tarot Falı Nasıl Bakılır?

Tarot Falı Nedir?

Tarotun ortaya çıkış tarihi ve kelime anlamı ile ilgili söylenenler hep bir varsayımdan ibarettir ve kökeni net olarak bilinmemektedir. Bazı varsayımlara göre “Tarot” sözcüğünün kökeni, Eski Mısır’da “Kral Yolu” anlamına gelen “Ta-rosh” kelimesine dayanır. Başka bir rivayete göre ise Latince çark anlamında olan “Rota” kelimesinden türetilmiş bir şifredir. Bu kelime yaşamın doğumdan ölüme kadar dönen bir çark olduğunu simgeler.

Tarot, Orta Çağ’ın sonlarına doğru ortaya çıkmış olduğu tahmin edilen ve insanlık çağının bilinen en eski kehanet yöntemlerinden biridir. 78 karttan ve iki ana bölümden oluşmaktadır. Tarot destesini 56 karttan oluşan küçük sırlar serisi (minor arcana) ve 22 karttan oluşan büyük sırlar serisi (major arcana) oluşturur. Tarot falında bulunan kartların anlamları yorumcudan yorumcuya değişmektedir.

Bu kartlar hem görünen ve bilinen hem de bilinmeyen gizli olay ve durumları tanımlar. Olayların ne zaman gerçekleşeceği hakkında bilgi verir. Kartlar bizi belli başlı konularda uyarır ve aynı zamanda teşvik eder. Aslında çoğu zaman farkında olduğumuz ama göz ardı ettiğimiz şeyleri de açığa çıkarır.

Tarot Falı Nedir? Tarot Falı Nasıl Bakılır?

Tarot Falı Nasıl Bakılır?

Falı baktıran kişiye kartlara odaklanması söylenir. Kişi hazır hissettiğinde üç tane kart seçer. Ortadaki kart self kartıdır. Kişinin duygu ve düşüncelerine, karakter yapısına ve kişiliğine dair bilgiler verir. Soldaki kart içinde bulunduğu mevcut duruma dair ipuçları taşır. Mutsuz, kaygılı ya da umutlu olup olmadığı sağ taraftaki karta göre değerlendirilir.

Sol taraftaki kart ise kişinin hayatında önemli rol oynayan kişileri, hayati kararlarını, hayallerini ve planlarını simgeler.

Daha sonra 4 kart daha seçilir. Bu kartlara bakılarak kişinin ilişkileri, özel yaşamı, ailesi ve kariyeriyle ilgili kehanetlerde bulunulur.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar