Connect with us

Gündem

Süleyman Soylu’dan tarikatların devlet kadrolarına yerleştirilmesine ilişkin açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İsmail Saymaz’ın devlet kadrolarına tarikat üyelerinin yerleştirildiğine yönelik yazısına, ” Herhangi bir inanç grubunun, devletin birtakım noktalarını yönettiği ve sızdığı değerlendirmeleri, başlı başına yeni bir istismar alanıdır ve doğru değildir. Yalandır. Provokasyondur” sözleriyle yanıt verdi.

Published

on

Süleyman Soylu'dan tarikatların devlet kadrolarına yerleştirilmesine ilişkin açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sözcü yazarı İsmail Saymaz’ın farklı cemaat ve tarikatların, devlet kademelerinde ve bakanlıklarda kadrolaşmasıyla ilgili sözlerinin ardından açıklama yaptı.

Twitter hesabından paylaşım yapan Soylu, şu ifadeleri kullandı:

“Belirli grupların demokrasi ve hukuk sistemi dışında siyaseti, sermayeyi ve devleti etki altına alması, yönetmesi, belli yerlere sızarak güç devşirmeye çalışması kabul edilemez.”

“Kaldı ki, devletimizin hiçbir biriminde böyle bir durum söz konusu değildir. Ancak inanç grupları -son günlerdeki yönlendirmeli tartışmalara değinerek söylüyorum- tarihsel sürecimizin geleneğimizin ve topraklarımızın bir kabulüdür.”

“Ayrıca bireysel olarak insanların inanç tercihlerinin olması, demokratik hayatın da doğal bir sonucudur.”

“Fakat bireysel istismarlara veya inanç gruplarının istismarlarına nasıl müsaade edilemezse, bu istismarları fırsat bilip medeniyetimizin ve topraklarımızın değerlerine de saldırıya fırsat verilmeyecektir.”

“İçişleri Bakanı olarak söylüyorum: Herhangi bir inanç grubunun, devletin birtakım noktalarını yönettiği ve sızdığı değerlendirmeleri, başlı başına yeni bir istismar alanıdır ve doğru değildir. Yalandır. Provokasyondur.”

İsmail Saymaz: Bakanlık bürokrasisi Menzil’cilerle dolduruldu, ihaleler Menzil’ci şirketlere verildi

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar