Connect with us

Sağlık

Su içmek zayıflatır mı? Kilo verme sürecinde suyun önemi…

Özellikle kilo problemi yaşayanlar için kritik önem taşıyan su içmenin kilo verdirdiği düşüncesi teknik olarak doğruyu yansıtsa da sadece şu tüketerek zayıflamak mümkün değil! Sağlıklı Beslenme Danışmanı İlknur Özkuş kilo verme sürecinde suyun nasıl bir öneme sahip olduğunu bakın nasıl anlattı

Published

on

Su içmek zayıflatır mı? Kilo verme sürecinde suyun önemi...

Hemen tüm diyet listelerinin başında “Bol su tüketin” cümlesi geçer. Elbette ki sağlıklı kilo kaybı için tek başına bu yöntem yeterli değildir ancak çok ciddi bir destekçidir.

Günde minimum 2 litre su tüketmiyorsanız hali hazırda vücudunuz sıvı eksikliğine bağlı birçok olumsuzluk yaşayabilir. Bu yüzden diyette olun veya olmayın, günlük su tüketiminizi ideal seviyede tutmalısınız.

Ayrıca fit bir görünüme sahip olmak ve ideal kilonuza ulaşmak istiyorsanız spor ve düzenli beslenmenin yanında su tüketiminin büyük önem taşıdığını unutmamalısınız. Sindirim ve boşaltımda etkin rol oynayan su tüketimi, kilo vermeniz sırasında size büyük destek sağlar. Ancak su tüketerek kilo vermek mümkün değil.

Vücut susuz kaldığında hangi sinyalleri verir?

İçmeniz gerekenden az su tüketmek; böbrek gibi organlarınızın görevlerini yerine getirmekte zorlanması, halsizlik, baş ağrısı gibi pek çok soruna neden olabilir. Üstelik zayıflama sürecinde bu durum daha çok önem kazanır. Yeterli miktarda su içebilmek için günlük tüketmeniz gereken su miktarını bilmeniz gerekir.

Günlük su tüketimi neye göre belirlenir?

Ancak kişilerin yaşı, kilosu, sağlık durumu, ilaçları, egzersizleri, çevre şartları gibi etmenler günlük tüketilmesi gereken su miktarını doğrudan etkileyebilir. Tüm bunları göz önünde bulundurarak günlük almanız gereken su miktarını internet üzerindeki hesaplama cetvellerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Su tüketimini alışkanlık haline getirmek için de yine aynı şekilde su içme programlarını telefonlarınıza indirerek buna uymayı günlük bir görev haline getirebilirsiniz.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar