Connect with us

Spor

Spor spikeri Fikret Engin kimdir, kaç yaşında vefat etti? Fikret Engin neden öldü?

Renkli sunumları ile dikkat çeken ve spor dünyasında sevilen isimler arasında yer alan Fikret Engin hayatını kaybetti. Hastaneye kaldırılmasının ardından acı haberi Gökhan Dinç paylaştı. Vefat haberi sonrası futbol severler, “Fikret Engin kimdir, neden öldü” sorularının yanıtını araştırmaya başladı.

Published

on

Spor spikeri Fikret Engin kimdir, kaç yaşında vefat etti? Fikret Engin neden öldü?

Ünlü spiker ve televizyon programcısı Fikret Engin hayatını kaybetti. Bay Tahmin programıyla hafızalara kazınan Engin, 25 Mayıs’ta şeker komasına girerek hastaneye kaldırılmıştı. Ölüm haberi sonrası Acun Ilıcalı ve birlikte çalıştığı ekip arkadaşları da Fikret Engin için paylaşımlarda bulundu. Ünlü spiker ve televizyon programcısı Fikret Engin bir süredir gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Peki, Fikret Engin kimdir? Fikret Engin kaç yaşında, neden öldü?

ÖLÜM NEDENİ

Ünlü spiker ve televizyon programcısı Fikret Engin hayatını kaybetti. Bay Tahmin programıyla hafızalara kazınan Engin, 25 Mayıs’ta şeker komasına girerek hastaneye kaldırılmıştı.

Ölüm haberi sonrası Acun Ilıcalı ve birlikte çalıştığı ekip arkadaşları da Fikret Engin için paylaşımlarda bulundu. Ünlü spiker ve televizyon programcısı Fikret Engin bir süredir gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Özellikle Murat Özarı ile birlikte yaptığı Bay Tahmin programı ile dönemin en çok izlenen programlarından birine imza atmışlardı.

FİKRET ENGİN KİMDİR

Fikret Engin, 1973 yılında Bursa’da dünyaya gelmiştir. Medya ile tanışmasının ardından bir süre sonra İstanbul’a taşınmıştır. Yeditepe’de çeşitli medya kuruluşlarında farklı görevler almıştır. ATV, Star TV, Super FM ve Teleon TV gibi gibi kanallarda çalışmıştır. Ancak o TV8’de ekranlara gelen Bay Tahmin programıyla özdeşleşmiştir.

Acun Ilıcalı’nın TV8’i satın almasından önce kanalda aktif olarak görev almıştır. Başta futbol maçları olmak üzere, boks, muay thai ve mma gibi spor müsabakalarını seslendirmiştir. Ancak Acun Ilıcalı’nın kanalı satın almasından sonra da görevi sürmüştür.

Bazı milli maçlarda spikerlik yapmaya devam etmiştir. Ayrıca Ilıcalı’nın veteranlar halı saha ligini de Murat Özarı ile birlikte spikerliğini yapmıştır. Bugüne kadar 3000’in üzerinde spor müsabakasını sunduğunu söylemiştir. Aslen Bursalı’dır.

1973 yılında dünyaya gelmiştir. Fikret Engin yaşı 48’dir. Bursa’da bir akrabasının yanında tekstil mağazasında çalışırken AS TV idarecileri tarafından keşfedilmiştir. Ardından uzun yıllar Bursa AS TV’de programlar yapmıştır. Daha sonra birçok televizyon programı ve bunun yanı sıra radyo programında da sunucu olarak görevlerde bulunmuştur.

Advertisement
1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: Ünlü spor spiker Fikret Engin hayatını kaybetti

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar