Connect with us

Politika

‘Sözde Cumhurbaşkanı’ polemiğinde Akar: TSK Başkomutanlık makamına saygısızlıktır

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da “Sözde Cumhurbaşkanı” polemiğine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkomutan olduğunu belirten Akar, “Cumhurbaşkanı’na ‘sözde Cumhurbaşkanı’ demek, bu asil milletin iradesine, binlerce yıllık köklü geçmişe sahip ülkemizin değerlerine, demokrasimize ve TSK Başkomutanlık makamına saygısızlıktır” dedi.

Published

on

'Sözde Cumhurbaşkanı' polemiğinde Akar: TSK Başkomutanlık makamına saygısızlıktır

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da “Sözde Cumhurbaşkanı” polemiğine katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkomutan olduğunu belirten Akar, “Cumhurbaşkanı’na ‘sözde Cumhurbaşkanı’ demek, bu asil milletin iradesine, binlerce yıllık köklü geçmişe sahip ülkemizin değerlerine, demokrasimize ve TSK Başkomutanlık makamına saygısızlıktır” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, basına getirilen yasakları ve Sözcü Gazetesi’ni okumama çağrısını eleştirirken, “Sözde Cumhurbaşkanı” ifadesini kullanması AKP ve CHP arasında polemiğe yol açtı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ardından Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da açıklama yaptı. ‘Sözde Cumhurbaşkanı’ polemiği üzerine yazılı açıklama yapan Akar, “Cumhurbaşkanımız, devlet yönetim sistemimizdeki en üst makam olarak devletimizin bütün kurum ve kuruluşlarının başı ve anayasamızın 117’nci maddesine göre Başkomutanımızdır” dedi.

Türkiye’nin hak ve menfaatleri gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Akar, “Ülkemizin seçilmiş Cumhurbaşkanı’na ‘sözde Cumhurbaşkanı’ demek, bu asil milletin iradesine, binlerce yıllık köklü geçmişe sahip ülkemizin değerlerine, demokrasimize ve TSK Başkomutanlık makamına saygısızlıktır. Düzeltilmelidir” açıklamasını yaptı.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar