Connect with us

Gündem

Sahte içkiden ölenlerin sayısı 47’ye yükseldi, 48 kişinin tedavisi sürüyor

Metil alkolün etil diye piyasaya sürüldüğü iddia ediliyor

Published

on

Sahte içkiden ölenlerin sayısı 47'ye yükseldi, 48 kişinin tedavisi sürüyor

Türkiye 9 Ekim’den bu yana sahte içki kaynaklı ölüm haberleriyle sarsılıyor. 8 ilde ölenlerin sayısı 47’ye çıkarken, durumları ağır olan 50’ye yakın kişinin de hastanelerdeki tedavisi sürüyor. Ölümlere 1 Kasım’daki yasaktan önce metil alkolü etil alkol diye piyasaya sürenlerin yol açtığı iddia edildi. CHP konunun Meclis’te araştırılmasını istedi.

Sahte içki yüzünden dün İstanbul’da 6, İzmir’de 3, Muğla, Aydın’da 2’şer, Mersin, Trabzon ve Zonguldak’ta 1’er kişi daha hayatını kaybetti. Bugün ise İzmir’de bir kişi daha, İstanbul’da 2 kişi daha yaşamını yitirdi yaşamını yitirdi. İzmir’de ölü sayısı 19’a, İstanbul’da 9’a çıktı. Çeşitli illerde hastanelerde tedavi gören 50’ye yakın kişinin durumu ağır. Hürriyet’te yer alan habere göre, katliamı andıran ölümlerle ilgili korkunç bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre, etil alkole talep fazla olunca ölüm tacirleri, depolarındaki metil alkolü, ‘etil’ diye piyasaya sürdü. Sahte içki yapan şebekeler de bunu sahte içkide kullanınca ölümler meydana geldi.

Sahte içki ölümleri nedeniyle başlatılan soruşturmalarda dikkat çekici tespitlere ulaşıldı. Emniyet ve savcılıklar, ölüm vakalarının ardından sürdürdükleri soruşturmalarda “marketlerde satılan ve dezenfektan olarak kullanılan, etil alkol bazlı yüzey temizleyici sıvılara, içki aromaları karıştırılarak içilmesinden dolayı zehirlenme vakalarının yaşandığını” tespit etti.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar