Connect with us

Yaşam

Sahile 60 metre mesafedeki balkona balık vurdu

Antalya’da dün akşam saatlerinde başlayan yağış, gece saatlerinde kuvvetli rüzgarla birlikte etkili oldu. Fırtına, çok sayıda ağacı devirdi, yollar göle döndü. Öte yandan, Konyaaltı sahiline 60 metre uzaklıktaki bir sitenin 3. katındaki dairenin balkonuna, fırtınanın etkisiyle gelen bir balık, ev sahibini şaşkınlığa uğrattı.

Published

on

Sahile 60 metre mesafedeki balkona balık vurdu

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü’nün şiddetli yağış ve kuvvetli rüzgar için uyarıda bulunduğu Antalya’da yağış, dün akşam saatlerinde başladı. Kent merkezinde gece saatlerinde etkisini artıran yağış, kuvvetli rüzgar ile birleşti. Kuvvetli rüzgar nedeniyle çöp konteynerleri devrildi, bazı ağaçlar yerinden söküldü. Sabaha karşı etkisini artıran yağmur nedeniyle de birçok noktada su birikintisi oluştu, sürücüler ve vatandaşlar zor anlar yaşadı.

‘Martı taşırken düşürmüş olabilir’

Konyaaltı sahiline 60 metre uzaklıktaki bir sitenin 3. katındaki dairenin balkonuna, fırtınanın etkisiyle gelen bir balık, ev sahibini şaşkınlığa uğrattı. Ev sahibi Kadriye Bahadır, “Geceden gelmiş olabilir. Sabah balkona çıktığımda buldum” dedi.

Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu konuyla ilgili şunları söyledi:

“Vatandaşın balkonunda bulduğu balık, bir tür yılan balığı. Bu balığı martının biri yemek üzere ya balkona getirdi ya da taşırken ayağından düşürdü.”

10 uçuş iptal, 5 uçak Konya ve Ankara’ya indi

Kuvvetli yağış ve fırtına nedeniyle Antalya Havalimanı’na gece boyunca uçaklar iniş yapamadı. Antalya Havalimanı Mülki İdare Amirliği bilgilerine göre dün gece iniş için Antalya Havalimanı’na gelen SunExpress, Türk Hava Yolları ve Pegasus firmalarına ait toplam 5 uçak, elektrik yüklü CB olarak adlandırılan Cumulonimbus bulutları ve hızı 90 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle iniş yapamadığı için Konya ve Ankara- Esenboğa havalimanlarına yönlendirildi.

Konya’ya iniş yapan uçaklardan toplam 237 yolcu 6 otobüsle Antalya’ya getirildi. Halen devam eden kuvvetli yağış ve fırtına nedeniyle toplam 10 uçuş ise iptal edildi. Antalya’ya yapılacak uçuşlarla ilgili uyarıda, meydan üzerinde etkili olan CB bulutları ve hızı 90 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle uçakların iniş yapamadığı ve iptallerin yaşandığı belirtildi.

Kuvvetli yağışların Antalya’nın doğusundaki yüksek kesimlere kar olarak düşmesi beklenirken, yağışın bugün akşam saatlerine kadar etkili olması bekleniyor.

Kaynak: Sputnik

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar