Connect with us

Yaşam

Şahan Gökbakar: ‘Ne ormanlarımızı koruyabiliyoruz, ne kadınlarımızı, çocuklarımızı sakınabiliyoruz’

Gündeme ilişkin paylaşımları ile adından sıkça söz ettiren ve toplumsal olaylara duyarlılığı ile bilinen ünlü komedyen Şahan Gökbakar; genç intiharları, kadın cinayetleri ve orman yangınları başta olmak üzere Türkiye’nin güncel durumuna isyan etti. Gökbakar, “Kıskanılıyoruz falan ama ne ormanlarımızı koruyabiliyoruz, ne kadınlarımızı, ne çocuklarımızı sakınabiliyoruz” dedi.

Published

on

Şahan Gökbakar: 'Ne ormanlarımızı koruyabiliyoruz, ne kadınlarımızı, çocuklarımızı sakınabiliyoruz'

Türkiye, bugün iki kara haberle sarsıldı. Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara, ailesinin zoruyla cemaat yurdunda kaldığını anlatarak yaşamına son verdi. Kara, çektiği videoda ailesinin zoruyla kaldığı Nur cemaati yurdunda namaz kılmaya ve cemaat yöneticilerinin verdiği derslere katılmaya zırlandığını dile getirdi. Enes Kara’nın ölümü Twitter’da gündem oldu. Aralarında siyasetçi ve ünlülerin de bulunduğu çok sayıda kişi kaçak cemaaat yurtlarının faaliyetine son verilmesini istedi.

Bir diğer kötü haber ise İstanbul’un Tuzla ilçesinden geldi. Avukat Dilara Yıldız silah zoruyla götürüldüğü restoranda eski nişanlısı Oktay Dönmez tarafından tabancayla vurularak katledildi. Olay sonrası gözaltına alınan Oktay Dönmez’in, Dilara Yıldız’ı daha önce tehdit ettiği öğrenildi. Savcılık, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Türkiye’yi sarsan her iki olay da sosyal medyada gündem oldu. Yaşananlara her kesimden tepki yağarken; ünlü komedyen Şahan Gökbakar da Twitter’dan yaptığı paylaşımla isyan etti.

Gökbakar, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Güçlü ülkeyiz, her şeyin en iyisini yapıyoruz evelallah diyoruz. Dünyaya meydan okuyoruz. Şahlanıyoruz, herkes bizle uğraşıyor, kıskanılıyoruz falan ama ne ormanlarımızı koruyabiliyoruz, ne kadınlarımızı, ne çocuklarımızı sakınabiliyoruz, ne de gençlerimizi…”

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar