Connect with us

Dünya

Sağlık sistemini felce uğrayan Hindistan’da meşhur çekçekler ambulansa dönüştü

Ambulans -çekçeklere oksijen tüpü, yüz maskesi ve el dezenfektanları yerleştirildi

Published

on

Sağlık sistemini felce uğrayan Hindistan'da meşhur çekçekler ambulansa dönüştü

Hindistan’da son haftalarda hızla artan Kovid-19 vakaları sağlık sistemini felce uğratırken, ülkenin ünlü çekçekleri ambulansa dönüştürüldü.

Resmi verilere göre vaka sayısının 21 milyonu, vefat edenlerin sayısınınsa 230 bini geçtiği Hindistan’da, birçok kişinin hastalarını hastaneye ulaştırmak için ambulanslara büyük paralar ödemek zorunda kaldığı ifade ediliyor.

Başkent Yeni Delhi’de yerel yönetim, yaşanan ambulans sıkıntısı nedeniyle kentteki bazı üç tekerlekli çekçeklerin Kovid-19 hastalarına tahsis edilmesi talimatı verdi. Bu amaçla kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum örgütüyle işbirliğine giden yetkililer, hastaları taşımak üzere dönüştürülen bazı çekçeklere oksijen tüpü, yüz maskesi ve el dezenfektanları yerleştirdi.

Sağlık sistemini felce uğrayan Hindistan'da meşhur çekçekler ambulansa dönüştü

Ambulans çekçek hizmetinin tümüyle ücretsiz olduğu belirtildi.

Ambulansa dönüştürülen bir çekçeğin sürücüsü Raj Kumar, “Bu zor dönemde süreci atlatmak için hepimiz birbirimize yardım etmeliyiz” dedi. Koruyucu kıyafet giyen Kumar, “Herkes korkuyla evinde oturursa ihtiyacı olanlara kim yardım edecek” diye konuştu.

Uygulamayı yürüten Endişenizi Harekete Dönüştürün isimli vakfın direktörü Mohit Raj, hastaların yanı sıra sağlık yetkililerinden de yardım talebi aldıklarını belirterek daha fazla araca ihtiyaç duyduklarını anlattı. Raj, uygulamayı başka kentlerde başlatmalarının istendiğini ifade etti.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar