Connect with us

Gündem

Saadet Partisi’nden ZAM videosu! “Alışverişin zam anı geldi”

Saadet Partisi zamları konu alarak hazırladığı video sosyal medyada gündem oldu

Published

on

Saadet Partisi'nden ZAM videosu! "Alışverişin zam anı geldi"

Saadet Partisi, sosyal medya hesabından “Alışverişin zam anı geldi” diyerek paylaştığı videoyla açıklanan enflasyon ve gıda ürünlerine gelen zamlar arasındaki büyük farka dikkat çekti.

Saadet Partisi sosyal medya hesabından “Alışverişin zam anı geldi” diyerek bir video paylaştı. Açıklanan enflasyon oranı ve gıda ürünlerine yapılan zam arasındaki büyük uçuruma dikkat çekilen video da şunlar belirtildi:

“Enflasyon yüzde 14,6 açıklansa da gerçek enflasyon ‘Zam’ marketlerde. 18,90 lira olan 2lt. sıvı ayçiçek yağı fiyatı yüzde 80 zamla 33,95’e, 47,95 lira olan 2lt. zeytin yağın yüzde 66 zamla 79,95’e, 21,95 lira olan 800gr. beyaz peynir yüzde 35 zamla 29,75’e yükseldi.”

Paylaşılan videoda bu zamlarla 2020’de dolurdulan sepetin 2021 yılında sadece yarısının doldurulabileceği belirtilirken, “Enflasyona güvenme, kasada kalma” mesajı verildi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden bu videoyu “Açıklanan enflasyon hayal ürünü, gerçek enflasyon marketlerde! Bu zamları milletin cebine iade edecek olan Saadet Partisi’dir” notuyla paylaştı.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar