Connect with us

Gündem

Öğüt, devleti “derhal harekete geçmeye” çağırdı

AKP içindeki ‘Pelikan’ diye anılan ekibin önde gelen isimlerinden olduğu iddia edilen Selman Öğüt, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eski metin yazarı ve eski AKP Ankara Milletvekili Aydın Ünal’ın “Pelikan yeni FETÖ’dür” çıkışı üzerine büyük tepki göstererek yetkili mercileri harekete geçmeye çağırdı.

Published

on

Öğüt, devleti "derhal harekete geçmeye" çağırdı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eski metin yazarı ve eski AKP Ankara Milletvekili Aydın Ünal’ın ‘Pelikan’ denilen ekiple ilgili yeni çıkışı, yine aynı ekiple anılan Selman Öğüt’ü çok kızdırdı.

Söz konusu ekibin “yeni FETÖ’ olduğunu söyleyen Ünal, Twitter hesabından “Pelikan Örgütü, Cumhurbaşkanını savunan değil, onun arkasına saklanarak, Anayasal suç işlemeye kadar varan kirli işler çeviren bir örgüttür. Erdoğan ve AK Parti’yi paçasından tutup aşağı çekmektedir. Son hadiseler de bunu zaten ispat etmiştir.” demişti.

Selman Öğüt ise bunun üzerine yetkili mercileri “acilen harekete geçmeye” çağırdı. Ünal’ı sözleri için “Çok tehlikeli bir provokasyon!” diyen Öğüt, “Fetö kadar tehlikeli bir örgüt varmış! Anayasal suçlar işliyorlarmış! Cumhurbaşkanı da bu suçlara alet ediliyormuş! Devletin yetkili merciileri acilen harekete geçmeli! Suç uydurmak bir suçtur! Halk arasında endişe, korku ve panik yaratmak suçtur!” ifadelerini kullandı.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar