Connect with us

Gündem

Öğrencilerin ‘fatura’ eylemine polis müdahalesi

İstanbul’da, “Geçinemiyoruz” diyen öğrenciler, yüksek gelen elektrik ve doğal gaz faturalarına dikkat çekmek için Taksim’de “fatura zinciri” oluşturdu. Öğrencilerin eylemine müdahale eden polisin gözaltına aldığı 26 kişi, saat 23.00 sıralarında salıverildi.

Published

on

Öğrencilerin 'fatura' eylemine polis müdahalesi

Elektrik ve doğal gaz zamları, ailelerinden ayrı kentlerde eğitim gören öğrencileri de ekonomik olarak olumsuz etkiledi. Kendilerine ‘Geçinemiyoruz’ ve ‘Yurtsuzlar’ adını veren öğrenci grupları, yüksek gelen elektrik ve doğal gaz faturaları ile hayat pahalılığını Taksim’de protesto etti. Öğrenciler faturaları metrelerce uzunlukta bir şerite bağlayarak yürüyüş yaptı.

“Zamlara karşı öğrenciler sokakta” sloganı atan öğrenciler, “Barınamıyoruz, geçinemiyoruz, ödeyemiyoruz” yazılı dövizler taşıdı. Öğrencilerin eylemine polis ekipleri müdahale etti. Eylemin bitirilmesini isteyen polis ekipleriyle öğrenciler arasında arbede yaşandı. “Bugün buraya, yüksek faturalara karşı sesimizi duyurmak için geldik” diyen öğrencilere polis müdahale etti. Polis zor kullanarak öğrencileri gözaltına aldı.

İstanbul Valiliği de 26 kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Valilik açıklamasında, “Uyarılara rağmen eylem yapmakta ısrar eden gruptan (26) şahıs yakalanmıştır. Konuyla ilgili başlatılan tahkikat devam etmektedir” denildi.

Öğrencilerin eylemine müdahale eden polisin gözaltına aldığı 26 kişi, kimlik tespitlerinin yapılmasının ardından saat 23.00 sıralarında salıverildi. Öğrencilerin bırakıldığı, “yurtsuzlar” sosyal medya hesabından duyuruldu.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar