Connect with us

Gündem

Naci Ağbal: Sayın Cumhurbaşkanımıza görevden alınmam nedeniyle de şükranlarımı arz ediyorum

Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal görevden alınması üzerine twitter hesabından bir açıklama yayınladı. Ağbal açıklamasında, “Sayın Cumhurbaşkanımıza görevden alınmam nedeniyle de şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

Published

on

Naci Ağbal: Sayın Cumhurbaşkanımıza görevden alınmam nedeniyle de şükranlarımı arz ediyorum

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan kararla Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal görevden alındı. Yerine Şahap Kavcıoğlu atandı. Kararda, Ağbal’ın 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 35’inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2’inci maddesi kapsamında görevden alındığı belirtildi.

Ağbal: Görevden alınmam nedeniyle de şükranlarımı arz ediyorum

Görevden alınan Naci Ağbal da resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Sayın Cumhurbaşkanımıza Merkez Bankası Başkanlığı dahil bugüne kadar uygun görerek atadığı tüm görevlerden dolayı teşekkür ederim. Bugün itibariyle görevden alınmam nedeniyle de şükranlarımı arz ediyorum. Rabbim hepimizin hakkında hayırlısını nasip eylesin.”

Ağbal’ı hedef alan Yeni Şafak yazarı atandı

26. Dönem AK Parti Bayburt Milletvekili ve Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi olan Kavcıoğlu, aynı zamanda faiz artırımı kararının ardından Ağbal’ı hedef alıp ‘operasyon’ manşeti atan ve Yeni Şafak Gazetesi yazarı.

Yeni Şafak gazetesi, Merkez Bankası’nın faiz artırımı kararına “Bu operasyonu kim adına çektiniz” manşetiyle tepki göstermişti. Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal’ın fotoğrafıyla yayınlanan manşette “Merkez Bankası’nın Türkiye’nin büyümesini frenleyecek bu operasyonu kim veya kimler adına ve hangi amaçla çektiği merak ediliyor” ifadeleri yer almıştı.

Şahap Kavcıoğlu’nun özgeçmişi

26. dönem Bayburt milletvekili olan Şahap Kavcıoğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. İstanbul Üniversitesi Muhasebe Enstitüsünü denetim uzmanı olarak bitiren Kavcıoğlu,  İngiltere Hastings College’ta işletmecilik üzerine eğitim gördü. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde yüksek lisansını ve doktorasını tamamlayan Kavcıoğlu, Esbank TAŞ ve Türkiye Halk Bankası AŞ’de çeşitli görevlerde yer aldı.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar