Connect with us

Gündem

Mülteciler Yunanistan’a doğru ilerlemeye başladı

İdlib’de 33 askerimizin şehit edildiği saldırı sonrası Türkiye’deki mültecilerin Avrupa’ya geçişlerinin ‘engellenmeyeceği’ iddialarının ardından mülteciler Avrupa’ya yürümeye başladı.

Published

on

Reklamlar

İdlib’de 33 askerimizin şehit edildiği saldırı sonrası Türkiye’deki mültecilerin Avrupa’ya geçişlerinin ‘engellenmeyeceği’ iddialarının ardından mülteciler Avrupa’ya yürümeye başladı.

NTV yayınında konuşan bir mülteci “Kapılar açıldı denildi, otobüslerle buraya getirildik. Ancak sınır kapısından geçmemize izin verilmedi, jandarma istersek denizden geçebileceğimizi söyledi” dedi.

Edirne’de bazı mülteciler gruplar halinde Yunanistan sınırına doğru yürüyüşe geçti. DHA’ya göre aralarında çocukların da bulunduğu yüzlerce göçmen Karaağaç Mahallesi’nden Pazarkule Sınır Kapısı’na yürüdü.

Yunanistan’a geçmek için sınıra doğru harekete geçen göçmenlerin çoğunlukla Suriye, İran, Irak ve Pakistanlı oldukları bildirildi.

Reuters haber ajansının üst düzey bir Türk yetkiliye dayandırdığı haberinde Ankara’nın bundan böyle kara ve deniz yoluyla Avrupa’ya geçmek isteyen mültecileri durdurmayacağı yönünde karar aldığı iddia edildi.

Brüksel ile Ankara arasında yapılan mülteci anlaşması, Avrupa Birliği ülkelerine kaçak yollarla varan göçmenlerin Türkiye’ye geri gönderilmesini ve bunun karşılığında da Türkiye’de yasal olarak kalan Suriyelilerin Avrupa’da mülteci olarak kabul edilmesini içeriyor.

Gündem

Gündem1 saat ago

CHP’nin ’21 soruda FETÖ’nün siyasi ayağı’ kitapçığına toplatma ve satış yasağı kararı

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, mahkeme kararıyla partisinin hazırladığı “21 soruda FETÖ’nün siyasi ayağı” adlı kitapçığa basım, dağıtım ve satış yasağı getirildiğini...

Gündem2 saat ago

Bakan Koca’dan ‘ev ziyareti’ uyarısı: Evde bulaş oranı daha yüksek

Sağlık Bakanı Koca, evde bulaş oranın daha yüksek olduğunu belirterek, “Evlere ziyaretçilerin gelmemesi hususunda bir hassasiyetin gösterilmesi gerektiğini düşünüyoruz” uyarısında...

Gündem11 saat ago

İmamoğlu Covid-19’a yakalandı, AKP’li oyuncudan iğrenç paylaşımlar geldi

AKP'li kimliğiyle tanınan oyuncu Recep Terzi, Ekrem İmamoğlu'nun koronavirüse yakalanmasının ardından sevinç paylaşımları yaptı. İktidar partisinin sosyal medyadaki etkin trollerinden...

Gündem17 saat ago

CHP’li Gürsel Tekin: Türkiye pandemide olduğu gibi, yoksullukta da kırmızı alarm veriyor!

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, vatandaşların dertlerini dinlemek için Kocaelileri ziyaret etti. Tekin, Gebze’nin mahallelerindeki yoksulluğa dikkat çekerek, “Yoksulluk konusunda...

Gündem18 saat ago

Kadıköy Sağlık Müdürü: Komşularına aşure dağıtan bir teyze, koca apartmanın izolasyona alınmasına neden oldu

Kadıköy İlçe Sağlık Müdürü Neslihan Uyar, "Komşularına aşure dağıtan bir teyze, 18 kişilik koca apartmanın izolasyona alınmasına neden oldu." dedi.

Kadın

Dünya

En Çok Okunanlar