Connect with us

Yaşam

Modacı Barbaros Şansal’a, ‘hükümeti aşağılama’ suçlamasıyla, 3 ay 22 gün hapis cezası verildi

Modacı Barbaros Şansal, 2017 yılındaki bir Twitter paylaşımı nedeniyle 3 ay 22 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Published

on

Modacı Barbaros Şansal'a, 'hükümeti aşağılama' suçlamasıyla, 3 ay 22 gün hapis cezası verildi

Şansal hakkında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şikayeti üzerine”Türkiye Cumhuriyeti hükümetini alenen aşağılama” suçlamasıyla dava açılmıştı.

BBC’de yer alan habere göre, Şansal’ın atılı suçu işlediğine hükmeden İstanbul’daki mahkeme, adli sicil kaydında “3 aydan fazla hapis cezasını gerektirir” hükmü olduğundan, kararı para cezasına çevirmedi, erteleme yapmadı.

Şansal suçlamaya konu olan paylaşımında şunları söyledi:

“Ve Semih beraat… Ve Nuriye tahliye… Ve iktidarın pisliği dünyanın gözünün önünde. Ben ne kadar uzakta olsam da… Köklerimin olduğu yerlerden gelen mutlu haberlere seviniyorum. Sizlere de tek bir şey söylüyorum. Direne direne kazanıyoruz. Dike dike bunları yollayacağız. Laik, demokratik, sosyal hukuk devletini bir kez daha münasip bir yerlerine sokacağız. Şimdi lütfen, beni izlemeye devam etmeyin. Çünkü hayat bana güzel. Bakın arkamda fullmoon var. Yani dolunay. Bu yüzden hayatın tadını çıkarmaya devam edin ve lütfen birbirinizi sevin. Çünkü yarına çıkmaya senediniz yok.”“Ve Semih beraat… Ve Nuriye tahliye… Ve iktidarın pisliği dünyanın gözünün önünde. Ben ne kadar uzakta olsam da… Köklerimin olduğu yerlerden gelen mutlu haberlere seviniyorum. Sizlere de tek bir şey söylüyorum. Direne direne kazanıyoruz. Dike dike bunları yollayacağız. Laik, demokratik, sosyal hukuk devletini bir kez daha münasip bir yerlerine sokacağız. Şimdi lütfen, beni izlemeye devam etmeyin. Çünkü hayat bana güzel. Bakın arkamda fullmoon var. Yani dolunay. Bu yüzden hayatın tadını çıkarmaya devam edin ve lütfen birbirinizi sevin. Çünkü yarına çıkmaya senediniz yok.”

Şansal’ın bu karara istinafta itiraz etme hakkı bulunuyor.

İstanbul’da görülen davaya tutuksuz sanık Barbaros Şansal katılmadı. Şansal ve şikayetçi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı avukatları temsil etti.

Modacı Şansal, daha önce bir yılbaşı gecesi paylaştığı videodaki sözleri nedeniyle 2 ay tutuklu kalmıştı.

O dönem Kuzey Kıbrıs’ta gözaltına alınarak Türkiye’ye getirilen Şansal’a, Atatürk Havalimanı apronunda saldırıda bulunuldu.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar