Connect with us

Gündem

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, TBMM’de yemin etti

Ağustos ayının başında Milli Eğitim Bakanı olarak atanan ancak TBMM tatilde olduğu için yemin etmeyen Mahmut Özer, TBMM Genel Kurulu’nda yemin etti.

Published

on

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, TBMM'de yemin etti

Ağustos ayının başında Milli Eğitim Bakanı olarak atanan ancak TBMM tatilde olduğu için yemin etmeyen Mahmut Özer, TBMM Genel Kurulu’nda yemin etti.

TBMM, yaklaşık 2 buçuk aylık tatilin ardından yasama çalışmalarına bugün yeniden başladı. TBMM’de ilk tören Meclis Atatürk Anıtı’nda yapıldı. Anıta çelenk konuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

TBMM Genel Kurulu, saat 14.00’te özel oturumla toplandı. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, birleşimi açmasının ardından sunuş konuşması yaptı. Şentop, konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı TBMM Genel Kurulu’na takdim etti ardından İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Genel Kurulu’na hitap etti.

Erdoğan’ın konuşmasının ardından TBMM Başkanı Şentop, birleşime beş dakika ara verdi.

Aranın ardından TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç Milli Eğitim Bakanlığı’na Mahmut Özer’in atandığını içeren Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi’ni okudu. 6 Ağustos’ta Milli Eğitim Bakanlığı’na atanan ve yaz döneminde atandığı için yemin etmeden göreve başlamasıyla eleştirilen Mahmut Özer, TBMM Genel Kurulu’nda yemin etti.

55 günün sonunda Özer’in ant içmesini ardından TBMM Genel Kurulu kapandı. TBMM Genel Kurulu çalışmalarına 5 Ekim’de devam edecek.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar