Connect with us

Sağlık

Menzil’in doktoru: Kovid-19’dan korunmak için hacamat tedavisi yapılabilir

Menzil cemaatine ait Emsey Hospital’in nöroloji uzmanı Dr. Nazan Üstün, koronavirüse karşı “hacamat” diye bilinen bilim dışı tedavi yönteminin korunma sağladığını öne sürdü.

Published

on

Menzil'in doktoru: Kovid-19’dan korunmak için hacamat tedavisi yapılabilir

Sağlık Bakanlığı’nda etkin olduğu çokça konuşulan Menzil cemaati, kendisine ait olduğu bilinen Emsey Hospital isimli hastanede “geleneksel ve tamamlayıcı tıp” adı altında “hacamat” yöntemini uyguluyor.

Hastanenin nöroloji uzmanı Dr. Suzan Üstün, bilimsel bir temeli olmayan bu yöntemin koronavirüse karşı dahi korunma sağlayabileceğini öne sürdü.

Son yıllarda hacamat tedavisinin önem kazandığını belirten Üstün, “Covid-19 salgınıyla mücadelede düzenli olarak hacamat yaptıran kişiler kronik hastalıklara karşı korundukları gibi virüse karşı çok daha güçlü bir savunma sistemine sahip oluyor” diye konuştu.

Dr. Üstün, “Negatif basınç ile kan, lenf ve hücreler arası sıvının dolaşımı artırılır. Böylece detoks yapılarak vücudun savunma sisteminin harekete geçmesi amaçlanır. Herhangi bir hastalığı olmayan sağlıklı kişilere yılda en az iki kez hacamat yaptırmaları önerilir. Hacamat, Covid-19’dan korunma amaçlı olarak yapılabilir. Ancak hastalığın geçirildiği sırada hacamat yapılması tedavide etkili değildir” ifadelerini kullandı.

Menzil'in doktoru: Kovid-19’dan korunmak için hacamat tedavisi yapılabilir

Hacamat nedir? Hacamatın faydaları nelerdir?

Hacamat, yüzyıllardır bir sağlık yöntemi olarak uygulanan ve günümüzde de alternatif tıp adı altında yer alan bir tedavi şeklidir. Özel kupalar yardımı ile bir kan alma işlemi olan hacamat, vücudun kendi kendine atamadığı toksinlerin, vakum ile temizlenme işlemidir.

Hacamat, vücudun dışarıya atamadığı toksinlerin, ağır metallerin, kullanılan ilaçların ve hormonlu gıdaların vücutta bıraktığı kalıntıların temizlenmesine yardımcı oluyor.

Bağışıklık sistemini güçlendiriyor, vücut direncini artırıyor.

Ödem atımına yardımcı oluyor.

Kan üretimi ile görevli organları uyarıyor, beyin fonksiyonlarını canlandırıyor.

Boyun ve bel fıtığı, eklem ağrıları, kalp, karaciğer ve psikolojik hastalıkların tedavisine destek oluyor.

Görme kabiliyetini artırıyor. Unutkanlığı ve dikkat eksikliğini tedavi ediyor.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar