Connect with us

Yaşam

Memet Ali Alabora ayrılık haberini böyle duyurdu

2009 yılında evlenen Memet Ali Alabora ve Pınar Öğün çiftinden ayrılık haberi geldi.

Published

on

Memet Ali Alabora ayrılık haberini böyle duyurdu

Ünlü oyuncu Memet Ali Alabora kendisi gibi oyuncu olan Pınar Öğün ile 12 yıllık evliliklerini noktaladıklarını açıkladı. 43 yaşındaki Alabora ayrılık haberini Instagram sayfasından verdi. Alabora paylaşımında “Artık evli değiliz. Birbirimizi çok sevmeye devam ediyoruz” sözlerine yer verdi. Pınar Öğün ise eski eşinin gönderisine “Çok mutlu ol. Aşk dolu olsun yaşamın ve güzellikler hayatını süslesin canım benim.” sözleri  ile yorum yaptı.

 

 

 

 

Memet Ali Alabora Kimdir?

Memet Ali Alabora, oyuncu. Mustafa Alabora ve Betül Arım’ın oğludur. 25 Kasım 1977’de İstanbul’da doğan Alabora  1999 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü bitirdi. Daha sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesinde yüksek lisans yaptı.

İlk profesyonel tiyatro deneyimine Tiyatro İstanbul sahnesinde sergilenen Acaba Hangisi? adlı oyunla başladı. Bir yandan da 1995–1997 yılları arasında atv’de yayınlanan A Takımı programında muhabir olarak çalıştı. Bu sırada kendini ilk kez tanıttığı Kara Melek adlı televizyon dizisinde rol almaya başladı. Ancak asıl ünlenmesi Yılan Hikayesi adlı televizyon dizisinde başrolde oynaması ile oldu. 1999 yılında ilk sinema filmi olan Türk-Yunan ortak yapımı Kayıkçı isimli filmde başrolü oynadı. Bir süre Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde öğretim üyesi olarak görev yapan Alabora, Garajistanbul’un kurucularındandır ve Mayıs 2010 yılına kadar da yönetiminde görev almıştır.

29 Mart 2011’de kurulan Oyuncular Sendikası’nın kurucu üyelerinden olan Memet Ali Alabora, önce Geçici Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir. 10-11 Eylül 2011’de yapılan Oyuncular Sendikası’nın 1. Olağan Genel Kurulu’nu takip eden ilk yönetim kurulu toplantısında Genel Başkan seçilmiştir. Alabora 6-7 Eylül 2014’te yapılan 2. Olağan Genel Kurul’a kadar Genel Başkanlık görevini sürdürmüştür.

2013’te Gezi Parkı protestolarına destek vermiştir. Aralık 2018’de Memet Ali Alabora hakkında Gezi Parkı eylemlerinden dolayı “Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti’ni ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme” suçlamasıyla tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkartılmıştır.  Alabora ve eşi Gezi Parkı olayları sonrasında Türkiye’den ayrılıp İngiltere’ye yerleşti.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar