Connect with us

Yaşam

Meme kanserine yakalanan Hürriyet yazarı: Keşke ‘Aman boş ver’ demeseydim

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, iktidarın erken seçim tartışmalarının önünü kesmek için yeni bir plan hazırladığı iddiasında bulundu.

Published

on

Meme kanserine yakalanan Hürriyet yazarı: Keşke ‘Aman boş ver’ demeseydim

Meme kanserine yakalanandığını duyuran Fulya Soybaş, duşta elle kontrol ederken tümörü fark ettiğini ancak doktora gitmediğini belirtirken, “Keşke ama keşke kontrollerimi aksatmasaydım. Keşke ‘Aman boş ver!’ demeseydim. Belki o zaman erken evrede yakalar, kemoterapi almama bile gerek kalmazdı” dedi.

“Keşke ama keşke kontrollerim aksatmasaydım” diyen Soybaş, pandemi gerekçesiyle kontrollerini ertelediğini ve 40 yaş üstü her kadının yılda en az 1 kere mamografi ve mem ultrasonu kontrollerinin yaptırması gerektiğini dile getirdi.

Soybaş, “6 ayda -4’ü üç hafta aralıklar, 7’si haftalık- toplam 11 kemoterapi aldım. 5 tane daha var. Sonrası ameliyat ve radyoterapi. Sürecin bu kadar uzun ve meşakkatli olmasının sebebi tümörün geç yani ileri evrede fark edilmiş olmasından kaynaklı. Çünkü durum fark edilene kadar tümör koltuk altı lenf bezlerine metastaz yaptı yani yayıldı” ifadelerini kullandı.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar