Connect with us

Hayvan

Melbourne’de ev kedilerine sokağa çıkma yasağı

Avustralya’nın Melbourne kentinin doğusundaki bir bölgede kedilere sokağa çıkma yasağı getiriliyor.

Published

on

Melbourne’de ev kedilerine sokağa çıkma yasağı

9News’ün haberine göre yetkililer, Melbourne kentinin Knox bölgesinde, 1 Ekim’de başlayacak sokağa çıkma yasağının kedileri ve vahşi yaşamı korumayı amaçladığını bildirdi.

Evinden ilk kez ayrılan kediler için sahiplerinin 91 Avustralya doları (590 lira) para cezasına çarptırılacağı ve sonraki sokağa çıkma yasağı ihlalleri için 545 dolar (3 bin 500 lira) ceza kesileceği belirtildi.

Yerel yönetim, bölgede kayıtlı yedi bin evcil kedinin ‘başıboş dolaşmaması gerektiğini’ ifade ederek konut bahçesinde gezinebileceğini ancak dışarı çıkmalarını engelleyecek çitler inşa edilmesi gerektiğini kaydetti.

AA’nın aktardığına göre bazı çevreciler tarafından memnuniyetle karşılanan karar, ‘kedilerini bahçede tutmaya çalıştıklarını ancak bazen komşularının bahçesine ya da sokağa kaçtığını’ ifade eden bölge sakinleri tarafından tepkiyle karşılandı.

Knox Çevre Derneği Başkanı Richard Faragher, kedilerin, kuşları, küçük memelileri ve kertenkeleleri ortadan kaldırmasının problem yarattığını belirtti.

Bölgede yaşayan kedi sahibi Charlotte Jensen, “Ya bahçenin tamamını çitlerle kaplamak için büyük bir masraf yapacağım ya da bahçede küçük bir alanı kedi için çitle kaplayacağım. Bu onlar için adil bir yol değil, bu hayvanat bahçesine kaplan koymak gibi” ifadelerini kullandı.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar