Connect with us

Gündem

Mehmet Barlas: Türkiye’nin belalı coğrafyası AK Parti iktidarında bereketli bir coğrafyaya dönüştü

Sabah başyazarı Mehmet Barlas, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Aydın Adnan Menderes Müzesi’nde “Darbeler ve Demokrasi Söyleşisi”nde yaptığı açıklamaları köşesine taşıdı.

Published

on

Mehmet Barlas: Türkiye'nin belalı coğrafyası AK Parti iktidarında bereketli bir coğrafyaya dönüştü

Erdoğan’ın konuşmasında “Türk siyasetinin 60 yıllık kara hatıralarını gündeme getirdiğini” savunan Barlas, şu ifadeleri kullandı:
“27 Mayıs darbesi bir Amerikan projesiydi. Aynı sırada Güney Kore’de de Sigman Ree darbeyle devrilmişti. Amerika, 1950’li yıllarda İngiltere ile beraber İran’da da darbe yaptı ve Musaddık’ı devirdiler. Bu bütün belaların içinde yaşadıktan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, sivil rejimi savunurken görmek insanı mutlu ediyor. Bence özellikle Cumhuriyet Halk Partisi, 27 Mayıs’ın günahını çıkartmalı ve demokratik rejimi zayıflatacak hiçbir şey yapmamalıdır.
Türkiye’nin belalı coğrafyası AK Parti iktidarı döneminde bereketli bir coğrafyaya dönüştü. Ve aynı zamanda askeri darbelerin de artık ayıp sayıldığı bir döneme girildi. Rahmetli Adnan Menderes’in, Celal Bayar’ın, Hasan Polatkan’ın, Fatih Rüştü Zorlu’nun ve tüm darbe mağdurlarının hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.”

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar