Connect with us

Yaşam

MasterChef’te bu hafta kim elendi? 10 Ekim 2021 Masterchef Türkiye’de elenen kim oldu?

Masterchef Türkiye yarışmasında haftanın eleme gecesi yaşandı. Her hafta olduğu gibi bu hafta da bir kişi elendi. Hafta boyunca oynanan dokunulmazlık ve eleme adayı oyunları sonucunda Mustafa, Azize, Burcu, Dilara, Pelin, Tahsin haftanın eleme potasına giren isimleri olmuştu.

Published

on

MasterChef’te bu hafta kim elendi? 10 Ekim 2021 Masterchef Türkiye’de elenen kim oldu?

Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya’nın sunumu ile ekranlara gelen MasterChef Türkiye 2021’de, bu akşam eleme heyecanı tavan yaptı.  Tahsin, Azize, Mustafa, Pelin, Burcu, Dilara’nın eleme potasında yer aldığı haftada yarışmacılar iki etapta şeflerin karşısına çıktı. İlk olarak yarışmacılar, fasulye ana malzemesi ile hazırladıkları yaratıcı tabakları şeflerine sundu. Yapılan tadım sonrası bu gecenin ikinci etabında istenen tabağı en az başarılı yapan isim yarışmadan elendi.

MasterChef Türkiye 2021’in ekranlara gelen son bölümünde eleme gecesi heyecanı yaşandı. İki etaplı oynana eleme gecesinin ilk etabında yarışmacılar fasulyeden yaratıcı yemekler yaparak şeflerinden tam not alabilmek adına yoğun çaba sarf etti.

Eleme adayı olan 6 yarışmacı, eleme gecesinin ilk etabında tabakları ile mücadele etti. Kritik ilk etabın ardından tadım yapıldı ve tabakları en çok beğenilen 3 yarışmacı elenmekten kurtuldu.

İlk etabın tadımlarını yapan şefler en beğendikleri üç yemeği açıkladı. En başarılı tabakları yapan; Tahsin, Pelin ve Burcu elenmekten kurtularak rahat bir nefes aldı.

Fasulye malzemesini kullanarak en yaratıcı üç tabağı yapan yarışmacının potadan çıkmasının ardından yarışmada rekabet daha da arttı.

Son üçe kalan; Mustafa, Azize ve Dilara “Mehmet Şef tarafından hazırlanan şef tabağına en yakın tabağı en iyi şekilde yapmaya çalıştı.

MasterChef 2021’d eMehmet Şef tarafından hazırlanan şef tabağına en yakın tabağı çıkaran yarışmacı  şeflerin kritik tadımı sonrası netlik kazandı.

Mehmet Şef tarafından hazırlanan şef tabağına en yakın tabağını en az hatalı yapan Azize son ikiye kalmaktan kurtuldu.

Azize’nin ardından son ikiye kalan Mustafa ve Dilara’dan kimin eleneceğini ise Mehmet şef açıkladı.

Yapılan tadım sonrası bu gecenin ikinci etabında istenen tabağı en az başarılı yapan isim Mustafa oldu ve yarışmadan elendi.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar