Connect with us

Yaşam

MasterChef tarihinde bir ilk: ‘İlk defa bu kadar erken kaşık atıyoruz’

Tv8’in sevilen yarışması MasterChef Türkiye’nin, 23 Eylül Perşembe akşamı ekrana gelen son bölümünde mavi takım bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı. Şeflerin tadımları sonunda ise Eren en iyi yemeği yapan isim oldu. Şef Sivrioğlu “Dört sezondur ilk defa bu kadar erken kaşık atıyoruz” dedi.

Published

on

MasterChef tarihinde bir ilk: 'İlk defa bu kadar erken kaşık atıyoruz’

MasterChef Türkiye 2021’de dün akşam oynanan son bölümünde dokunulmazlık oyunu oynandı. Beşinci haftanın ilk dokunulmazlık oyununda kırmızı takım galip geldi. Mavi takım yarışmacıları ise bir kez daha dokunulmazlık için mutfağa girdi.

Mavi takımda eleme adayları dışındaki altı yarışmacı, bireysel dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi. Şefler, bu oyunda ana ürün olarak patates verdi. Yaratıcı bir yemek yapmaları için yarışmacılara 40 dakika süre tanındı.

“MASTERCHEF TARİHİNDE HİÇ BU KADAR ERKEN KAŞIK ATMADIK”

Süre bitiminde şefler, yarışmacıların hazırladığı yemeklerin tadımını yaptı. Kritik tadım sonrasında şefler, yarışmacıları hazırladıkları yemekler için tebrik etti. Altı isim arasında gecenin en iyi tabağını çıkaran Eren oldu.

MasterChef tarihinde bir ilk: 'İlk defa bu kadar erken kaşık atıyoruz’

Şef Sivrioğlu, yemeğini çok beğendiği Eren için kaşık attı.

Somer şef, bireysel dokunulmazlığı kazanan Eren için “Biraz küçük ve erken bir başlangıç. Ama 4 yıllık MasterChef tarihinde buna hiç bu kadar erken başlamamıştık. Şimdilik çay kaşığı ama bu iş büyür” diyerek yarışmacıyı takdir etti.

MASTERCHEF KAŞIK ATMAK NE ANLAMA GELİYOR?

Aşçılık dünyasında kaşık atmak terimi yaygın olarak kullanılıyor. Şeflerin kaşık atması aşçılık öğrencileri tarafından gururla karşılanıyor. Bir şefikaşn ık atması; yemeklerin beğenildiği anlamına geliyor. Kaşık atmak; yemekte hiçbir eksik bulunmadığı demektir. Bir şefin kaşık atması demek öğrencisine “benim sana öğretebileceğim herhangi bir şey almadı “ demek ile aynıdır.

TV8’de yer alan lezzet yarışmasında bu olay sadece üç kez yaşandı. İlki 2019 şampiyonu Cemre’ye, 2020 eleme finalinde Emir’e ve Barbaros’a kaşık atılmıştı.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar