Connect with us

Gündem

Marketlerde hangi ürünler satılmayacak? İşte 7 Mayıs Cuma gününden itibaren marketlerde satılması yasaklanan ürünler…

Marketlerde hangi ürünler satılamayacak sorusu, İçişleri Bakanlığı’nın market tedbirleri konulu genelgesinin ardından merak konusu oldu. Genelgeye göre marketlerde vatandaşların zorunlu temel ihtiyaçları kapsamındaki ürünlerin dışında herhangi bir ürün satışına izin verilmeyecek. Marketlerde hangi ürünler satılamayacak? İşte 7 Mayıs Cuma gününden itibaren marketlerde satılması yasaklanan ürünler…

Published

on

Marketlerde hangi ürünler satılmayacak? İşte 7 Mayıs Cuma gününden itibaren marketlerde satılması yasaklanan ürünler...

İçişleri Bakanlığı, Market Tedbirleri Genelgesi yayımladı. 81 İl Valiliğine gönderilen Market Tedbirleri Genelgesi herkes tarafından merak konusu oldu. Ülke genelinde vatandaşlar, Marketlerde hangi ürünler satılamayacak, nelerin satışı yasaklandı? sorusunu araştırmaya başladı. İşte Market Tedbirleri Genelgesi’nde yer alan ürünler…

MARKETLERDE HANGİ ÜRÜNLERİN SATIŞI YASAKLANDI?

Genelgede, tam kapanma sürecinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili usül ve esasların belirlenerek, valilere duyurulduğu hatırlatıldı.

Bu kapsamda daha önce illere gönderilen sokağa çıkma kısıtlaması sırasında temel gıda, ilaç ve temizlik ürünlerinin satıldığı yerler ile üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması amacıyla muafiyet kapsamında bulunan işyerleri dışında tüm ticari işletme, işyeri ve/veya ofislerin kapalı olacağı belirtilmiş, vatandaşların zorunlu temel ihtiyaçlarını karşılamakla sınırlı olacak şekilde bakkal, market, fırın, kasap, manav, kuruyemişçi ve tatlıcıların tam kapanma döneminde 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebileceği, zincir ve süper marketlerin pazar günleri kapalı kalacağı bildirilmişti.

MARKETLERDE HANGİ ÜRÜNLER SATILAMAYACAK, NELERİN SATIŞI YASAKLANDI?

Marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) vatandaşlarımızın zorunlu temel ihtiyaçları kapsamındaki ürünlerin dışında herhangi bir ürün satışına izin verilmeyecek.

7 Mayıs 2021 Cuma gününden itibaren marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) temel gıda ve temizlik ürünlerinin yanı sıra sadece hayvan yemi, mamaları ile kozmetik ürünleri (parfümeri ve makyaj malzemeleri hariç) satılabilecek.

Daha önce getirilen alkollü ürün satışı kısıtlamasının yanı sıra marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim ve aksesuar, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, zücaciye vb. ürünlerin satışına izin verilmeyecek.

MARKETLERDE HANGİ ÜRÜNLER SATILABİLECEK?

7 Mayıs 2021 Cuma gününden itibaren marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) temel gıda ve temizlik ürünlerinin yanı sıra sadece hayvan yemi, mamaları ile kozmetik ürünleri (parfümeri ve makyaj malzemeleri hariç) satılabilecek.

Buna göre marketlerde:

  • Temek gıda ürünleri
  • Temizlik ürünleri
  • Hayvan yemi, mamaları
  • Kozmetik ürünler (parfümeri ve makyaj malzemeleri hariç) satılabilecek.

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar