Connect with us

Yaşam

Kızı için kardan Anıtkabir yapan Hakkarili babaya Mansur Yavaş’tan yanıt

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yaşayan Mehmet Şerif Karahan, “En büyük hayalim Anıtkabir’i görmek” diyen kızı Hira için Anıtkabir ve Aslanlı Yol’un kardan maketini yaptı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından Karahan’a seslenerek “Sizi ve değerli ailenizi ağırlamaktan onur duyarım” dedi.

Published

on

Kızı için kardan Anıtkabir yapan Hakkarili babaya Mansur Yavaş'tan yanıt

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle, çok istemesine rağmen 9 yaşındaki kızı Hira’yı Ankara’ya götüremeyen Karahan, Anıtkabir’in maketini yapmaya karar verdi.

Kar kalınlığının bir metreye ulaştığı ilçede, evinin bahçesinde biriktirdiği karla 10 günde Anıtkabir ve Aslanlı Yol’un maketini tamamlayan Karahan, kızının hayalini bir nebze de olsa gerçekleştirdi.

Maketin tamamlanmasıyla büyük mutluluk yaşayan Hira ve 4 yaşındaki kardeşi Muhammed Geylani, ellerinde Türk bayraklarıyla Aslanlı Yol’da yürüdü, merdivenleri çıktı.

Karahan, gazetecilere, kızının uzun zamandır Anıtkabir’i görmek istediğini ancak salgın nedeniyle götüremediğini söyledi.

Kızı için kardan Anıtkabir yapan Hakkarili babaya Mansur Yavaş'tan yanıt

‘EN BÜYÜK HAYALİM ANITKABİR’E GİTMEK’

Hira’nın hayalini gerçekleştirmek için Anıtkabir’in maketini yaptığını belirten Karahan, “Evimin bahçesine kardan maket yapmaya başladım. 10 günde tamamladım. Kızım çok mutlu oldu. İçine girdi, etrafında dolaştı. Onun gözlerindeki mutluluk inanılmazdı” dedi.

Hira Karahan ise Anıtkabir’e giden kuzeninin bu anısını kendisiyle paylaştığını anlatarak, “Kuzenim Anıtkabir’de çektiği fotoğrafları gösterdi. Bundan çok etkilendim. Çok büyük aslan heykelleri vardı, Aslanlı Yol vardı. Ben de merak ettim. Babama söyledim. O da kardan Aslanlı Yol ve Anıtkabir maketi yaptı. Çok mutlu oldum. En büyük hayalim Anıtkabir’e gitmek ve orayı dolaşmak” ifadelerini kullandı.

MANSUR YAVAŞ YANIT VERDİ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, baba Mehmet Şerif Karahan’a yanıt verdi.

Yavaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Sevgili Mehmet,

Bağımsızlığın, demokrasinin, adaletin önemini ve bir milletin verdiği mücadeleyi güzel kızımız Hira’ya, Milli Mücadelemizin kalbinde, Anıtkabir’de anlatmak isterim.

Sizi ve değerli ailenizi ağırlamaktan onur duyarım.”

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar