Connect with us

Gündem

Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden Alaattin Çakıcı hakkında iddianame hazırlandı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden ve ağır hakaretlerde bulunan organize suç örgütü elebaşı Alaattin Çakıcı hakkında iddianame hazırlandı. Hazırlanan iddianameye göre Çakıcı’nın, kamu görevlisine hakaretten 1 yıldan 2 yıla kadar, tehditten de 6 aydan 2 yıla kadar hapsi isteniyor.

Published

on

Kılıçdaroğlu'nu tehdit eden Alaattin Çakıcı hakkında iddianame hazırlandı

CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, Alaattin Çakıcı hakkında iddianame hazırlandığını açıkladı.

Hazırlanan iddianameyi paylaşan Çelik, “Savcılığa verdiği ifadelerle her ne kadar çark etmiş olsa da Çakıcı’dan hukuk düzeninde hesap soracağız” dedi. Cumhuriyet’e konuşan Celal Çelik, Alaattin Çakıcı’nın kamu görevlisine hakaretten 1 yıldan 2 yıla kadar, tehditten de 6 aydan 2 yıla kadar hapsi istendiğini aktardı.

Çakıcı hakkında hazırlanan iddianamede Kılıçdaroğlu’na yönelik kullanılan, “muhbir”, “adi”, “şerefsiz”, “onur yoksunu”, “şerefsiz” gibi birçok hakaretin suç unsuru sayıldığı ifade edildi.

Cumhuriyet’ten Bilal Çelik’in haberine göre, iddianamede, “El yazısı ile yazılmış açıklamalarda müştekiye hakaret ve tehdit ettiği, şüphelinin üzerine atılı suçları gerçekleştirdiği anlaşıldı” denildi.

NE OLMUŞTU

Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giymiş olan Alaattin Çakıcı, grup toplantısında kullandığı ifadelerin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden bir mesaj paylaştı. Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Çakıcı, “Akıllı ol”, “Vatan hainleri ile Bahçeli’yi bir kefeye koyarsan hayatının hatasını yaparsın”,  “kazığa oturturum” gibi tehdit ve hakaret içerikli ifadelerle tehdit etmişti.

Kılıçdaroğlu'nu tehdit eden Alaattin Çakıcı hakkında iddianame hazırlandı

Kılıçdaroğlu'nu tehdit eden Alaattin Çakıcı hakkında iddianame hazırlandı

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar