Connect with us

Kadın

Katledilen Azra’nın babası ilk kez konuştu

Azra Gülendam’ın babası Neler Oluyor Hayatta programına bağlanarak ilk kez konuştu.

Published

on

Katledilen Azra'nın babası ilk kez konuştu

Akdeniz Üniversitesi, kayıp olarak aranırken parçalanmış cesedi ormanlık alanda gömülü bulunan öğrencileri Azra Gülendam’ın babası Neler Oluyor Hayatta programına bağlanarak ilk kez konuştu.

Acımasızca katledilen Azra’nın acılı babası Mustafa Haytaoğlu konuşmasına ‘O adamın bir oğlu varmış 9 yaşında. Şu an benim yanımda olsa ben ne yaparım biliyor musunuz? Onun saçını okşarım’ dedi. Ardından olayın öncesinde ablasını Antalya’ya Azra’nın yanına yolladığını ve kızının koronavirüse yakalandığını öğrendiğini söyledi.

Ablasının ‘aşağı inme’ uyarısı nedeniyle sözlü tartışma yaşandığını anlattı. Azra’nın arkadaşı ile karşılaştığında hastaneye gideceğini söylediğini ifade eden baba ‘çocuğun elinde eldiven var’ sözleriyle olaya dair detayları paylaştı.

Haytaoğlu “Kamera kayıtlarında adam geliyor arabayla. Kızımı ‘gel sana çorba içereyim, hastaneye gidelim’ diyerek yoldan çıkarıyor” dedi. Katil zanlısı ile Azra’nın daha önceden tanıştığı iddialarının doğru olmadığını ifade eden acılı baba “Daha önce bir tanışıklıkları yok. Kızım kafede çalışırken oraya gelip tanışıyor, adam bir nevi avcı” dedi.

“Evde kimliğini bırakmış, kızım planlı gitmiyor” diyen baba, Katil zanlısı Mustafa Murat Ayhan’ın o gün uyuşturucu kullandığını iddia etti. “Jiletle ismini yazmış” ifadesini kullanarak “aratıyorsun bu adamın daha çok olayları var, bu adam soğukkanlı ve profesyonel” dedi.

Babadan DNA örneği alındı

Muratpaşa ilçesinde ikamet eden Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencisi Haytaoğlu’nun babası Mustafa Haytaoğlu, Antalya Adli Tıp Kurumu morguna geldi.

Cesedin kime ait olduğunun tam tespiti için baba Haytaoğlu DNA örneği verdi. Azra Gülendam Haytaoğlu’ndan 28 Temmuz’dan bu yana haber alamayan yakınları durumu polise bildirmiş, yapılan çalışmada genç kızın cesedi, Varsak ormanlık alanında gömülmüş halde bulunmuştu.

Gözaltına alınan şüpheli M.M.A. nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklanmıştı.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar