Connect with us

Gündem

Kastamonu Müftüsü sel nedeniyle çöken Kur’an Kursu ile ilgi konuştu: Helikopter 20 dakika gecikseydi sabaha çocuklarımızın acısıyla uyanacaktık

Kastamonu Müftüsü Mustafa Bilgiç, sel felaketinin yaşandığı Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde, bir bölümü çöken Kur’an kursu binasından kurtulan öğrencilerin yaşadıklarını anlattı.

Published

on

Kastamonu Müftüsü sel nedeniyle çöken Kur'an Kursu ile ilgi konuştu: Helikopter 20 dakika gecikseydi sabaha çocuklarımızın acısıyla uyanacaktık

İlçede 11 Ağustos’taki şiddetli yağışın ardından Ezine Çayı’nın taşması sonucu ilçe sular altında kalırken 8 katlı bir apartman çöktü. Çöken apartmanın yanında bulunan Süleymaniye Kız Kur’an Kursu’nun ise bir bölümü yıkıldı.

Çöken apartmanın enkazında arama kurtarma çalışmaları sürerken, bir bölümü yıkılan Kur’an kursu binasının zamanında tahliye edildiği öğrenildi.

Kastamonu Müftüsü Mustafa Bilgiç, AA muhabirine, sel felaketinin ardından Kur’an kursundaki öğrencilerle telefon görüşmesi yaptıklarını söyledi.

Telefon görüşmesinde öğrenciler ve öğretmenlerinin “Sel temele vuruyor, her taraf sallanıyor, ne yapalım, aşağıya inelim mi” dediklerini söyleyen Bilgiç, şöyle devam etti:

“Ezine Çayı’nın taşması sonucu Kur’an kursunda 19 kişi mahsur kaldı. Selin olduğu zaman diliminde bize telefon geldi. Müftü Yardımcımız Yüksel Bey ‘Hocam Bozkurt’taki kız Kur’an kursumuz seller altında, çocuklar bağrışıyor’ dedi. Telefonla şarjlarının bitmemesi için az görüştük. Bunun haberini alır almaz Müftü Yardımcımız Yüksel Bey öğrencilerin motivasyonunu, moralini iyi tutmak, onlara moral aşılamak için sürekli onlarla iş birliği içinde oldu.”

Yetkililere konuyla ilgili bilgi verdiğini anlatan Bilgiç, “Öğrenciler 20.00’den önce öyle bir hale geldiler ki ağlaşarak bağırarak, ‘Sel temele vuruyor her taraf sallanıyor, ne yapalım. Aşağıya inelim mi?’ dediler. Aşağıda sel suları olduğu için ve öğrencilerin yaşlarının küçük olduğu için ‘Sizi mutlaka helikopter kurtaracak’ dedik. Daha sonra bir kısmı vatandaşlar, bir kısmı da helikopter yardımıyla kurtarıldı. Kurtuldukları anda öyle mutlulardı ki anlatamam. Bizi sevindiren en önemli şey onlar kurtulduktan yarım saat sonra Kur’an kursu bu hale geldi. Helikopter 20 dakika gecikseydi sabaha çocuklarımızın acısıyla uyanacaktık.” diye konuştu.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar