Connect with us

Dünya

Kanada ordusunda taciz skandalı: Korgeneral istifa etti

Kanada Genelkurmay Başkanı Yardımcısı Korgeneral Mike Rouleau, hakkında cinsel taciz iddiaları bulunan eski Genelkurmay Başkanı Jonathan Vance ile golf oynamasının ardından gelen tepkilere dayanamayarak istifa etti.

Published

on

Kanada ordusunda taciz skandalı: Korgeneral istifa etti

Kanada ordusu, cinsel taciz skandalıyla gündemde. Hakkında cinsel taciz iddiaları bulunan ve soruşturma sürecinde olan eski Genelkurmay Başkanı Jonathan Vance, bu kez kendisiyle golf oynayan Genelkurmay Başkanı Yardımcısı Korgeneral Mike Rouleau’nun başını derde soktu. Rouleau, tacizle suçlanan Vance ile golf oynamasının ardından gelen tepkilere dayanamayarak istifa etti.

Golf istifa getirdi

Genelkurmay Başkanı Yardımcısı Korgeneral Mike Rouleau’nun, hakkında taciz iddialarına yönelik soruşturma yürütülen eski Genelkurmay Başkanı Jonathan Vance ile geçtiğimiz hafta golf oynaması pahalıya mal oldu.

Vance’ı golf oynamaya davet eden Rouleau, Vance aleyhinde yürütülen davaya bakan askeri müfettişler üzerinde yetkiye sahipti.

Rouleau, Vance ile golf oynamasının ardından istifa kararı aldı. Oyun sırasında aralarında davaya ilişkin herhangi bir konuşma geçmediğini ifade eden Rouleau, ancak son olaylarla birlikte kararının daha da güçlendiğini ve ordudaki güvenin daha fazla azalmasına katkı sağladığını dile getirdi.

Rouleau, istifa mektubunda Vance ve Kanada Donanması’nın Komutanı Koramiral Craig Baines ile golf oynadığını kabul etti. Ocak ayında emekli olan Vance, hakkındaki cinsel taciz iddialarını yalanlıyor.

Kaynak: Sputnik

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar