Connect with us

Yaşam

Kadir Doğulu’dan dervişlik açıklaması: Bu makam bana hediye edildi

Eşi Neslihan Atagül ile Bektaşi tarikatına katılmasıyla gündeme gelen Kadir Doğulu, kendisine “Derviş” denilmesiyle ilgili konuştu. “Bu havası atılacak bir şey değil. Bize bu makam hediye edildi” diyen oyuncu, bu konuyu detaylı konuşmak isteyen basın mensuplarını evine davet etti.

Published

on

Kadir Doğulu'dan dervişlik açıklaması: Bu makam bana hediye edildi

2016 yılında nikah masasına oturan Kadir Doğulu ve Neslihan Atagül, geçtiğimiz günlerde Bektaşi tarikatına katılmasıyla gündeme geldi. Arkadaşlarıyla buluşmak için geldiği mekanın önünde basın mensuplarıyla sohbet eden Kadir Doğulu, kendisine “Derviş” denilmesiyle ilgili konuştu.

 

Önceki akşam eşi Neslihan Atagül’le Etiler’de görüntülenen oyuncu şöyle dedi: “Para ile inancın kimde olduğu belli olmaz. Bu makam bana hediye edildi. Komşum, akrabam biliyordu, siz yeni öğrendiniz. Havası atılacak bir şey değil. Bir tedrisattan geçilerek gelinen bir makam bu. Tarikat ismi maalesef çok kirletildi. Oysa manevi yolculuk insanı uyandırır, gerçeği söyler. Gerçeği keşfeden kişi de hakkını arar. Bektaşilik benden önce de vardı, benden sonra da var olacak. Burası bir okul.”

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar