Connect with us

Kadın

Kadın cinayeti kurbanlarının isimleri Turgutlu’da tribünlere asıldı

Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı kadın cinayetlerine dikkat çekmeye ve farkındalık yaratmaya devam ediyor. 8 Mart’ta hazırladıkları video ile dikkat çeken Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, ilk maçında tribünlere kadın cinayetleriyle hayattan koparılan kadınların isimlerinin yazılı olduğu formaları astı.

Published

on

Kadın cinayeti kurbanlarının isimleri Turgutlu'da tribünlere asıldı

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın girişimleriyle ve Başkan Yardımcısı Fırat Honaz’ın destekleriyle kadın cinayetlerinin yoğun olarak yaşandığı bir dönemde kadını hayatın her alanında desteklemek amacıyla kurulan Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, kuruluş amacına uygun olarak kadın cinayetlerine dikkat çekmeye devam ediyor.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde paylaştıkları video ile binlerce beğeni alan video ile takdir toplayan Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı kendi sahasında oynadığı ilk maçta yine kadın cinayetlerine dikkat çekti.

Erkekler tarafından hayattan koparılan kadınların isimlerinin yazılı olduğu formalar tribünlere asıldı.

Kadın cinayeti kurbanlarının isimleri Turgutlu'da tribünlere asıldı

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“Biz bu takımı kurarken hem kadını hayatın her alanında desteklemek hem de kadın cinayetlerine dikkat çekmek ve kadınların hayattaki mücadelesini temsil etmesi amacıyla kurmuştuk. 8 Mart’ta kuruluş amacımıza uygun bir video hazırladık ve yayınladık. İstanbul Sözleşmesi’nden çıkılmasından sonra belediye binamıza ‘İstanbul Sözleşmesi Yaşatır’ pankartı astık, CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Turgutlu’muzu ziyaretinde eşimle beraber sahneye ‘Kadına Şiddete Hayır’ afişleriyle çıktık ve son olarak da kadın basketbol takımımızın oynadığı ilk maçta tribünlere kadın cinayetleriyle hayattan koparılan kadınların isimlerinin yazılı olduğu formaları astık. Kadın cinayetleri, kadına yönelik şiddetin son bulacağı zamana kadar biz bu konuda farkındalık yaratmaya, ‘İstanbul Sözleşmesi Yaşatır’ demeye devam edeceğiz. Bu konuyla ilgili mücadelemiz her zaman devam edecek.”

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar