Connect with us

Gündem

İstanbul’a yine kar geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tahminlerinde, önümüzdeki hafta boyunca batı kesimlerde sürecek olan yağışların 28 Ocak Perşembe günü itibarıyla kara dönüşmesi bekleniyor. Trakya ise kuvvetli rüzgârın etkisi altında olacak.

Published

on

İstanbul'a yine kar geliyor

Meteorolojinin hava durumu tahmin raporunda hafta sonu itibarıyla yurdun büyük bir bölümünün yağışlı havanın etkisine gireceği ifade edildi.

Yaşanan yağışlarla beraber İstanbul barajlarında doluluk oranları artarken MGM’den gelen açıklama ile İstanbul için yeni bir müjde verildi.

Meteoroloji’nin orta vadeli tahmin haritasına göre, Türkiye’nin batı kesimlerinin haftaya perşembeden itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor.

Meteoroloji’nin tahmin haritasına göre, haftaya perşembe günü İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin büyük kesiminde karla karışık yağmur ve kar yağışı öngörülüyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan haftalık hava durumu (22 – 28 Ocak 2021) verilerine göre; hava sıcaklıklarının ülke genelinde artarak hafta sonundan itibaren mevsim normallerinin 3 ila 7 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün sitesinde Artvin, Rize, Trabzon, Gümüşhane, Bayburt, Muş, Bitlis, Van, Hakkari ve Şırnak için turuncu kodlu ‘çığ’ uyarısı yapıldı.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar