Connect with us

Haber

İmamoğlu ‘el’ soruşturmasına ilişkin konuştu: Benim ‘Allah akıl versin’ dualarım yetmedi bu insanlara…

Hakkında açılan dikkat çekici soruşturmaya ilişkin konuşan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bunlar milli bir spor geliştirdi: Ekrem İmamoğlu ile mücadele etmek. Tek dertleri bu.” dedi.

Published

on

İmamoğlu 'el' soruşturmasına ilişkin konuştu: Benim 'Allah akıl versin' dualarım yetmedi bu insanlara...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, hakkında Fatih Sultan Mehmet Türbesi’nde ‘Ellerin arkada yürüdün’ soruşturması başlatıldı. İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Mahir Çataklı, soruşturmanın gerekçesinin “HDP’li belediye başkanlarını ziyaret etmek, Fatih Sultan Mehmet’e ait türbeye saygısızlık yapmak” olduğunu açıkladı. Türkiye’nin gündemine oturan ‘ilginç’ soruşturmalara ilişkin konuşan İmamoğlu, yürüyüşünün Fatih Sultan Mehmet’e saygısızlık olarak algılanmasının oldukça yaratıcı olduğunu belirtti. İmamoğlu, “Benim Allah akıl versin dualarım yetmedi bu insanlara. Şimdi İstanbul’da insanlar çıksa ve elleri arkada yürüse herkese soruşturma mı açılacak? Bunlar milli bir spor geliştirdi tek derdi Ekrem İmamoğlu ile mücadele etmek.” dedi.

“SEÇİLMİŞ BİR BELEDİYE BAŞKANINI ZİYARET ETTİM”

Soruşturmanın bir diğer gerekçesi olan HDP’li Belediye Başkanı’nı ziyaret etmesine de ilişkin konuşan İmamoğlu, “Ben planlanmış bir Güney doğu gezisinde Batman’daki düğüne gittiğim bir gezide o dönem Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına göre seçilmiş bir belediye başkanını ziyaret ettim. Ben milletin iradesine karşı duran her hususa ilgili açıklama yaptım açıklama yapmaya devam edeceğim. Ben oraya gittiğimde belediye başkanına eşimle birlikte Mustafa Kemal Atatürk portresi hediye ediyorum, “Bunu en güzel duvarınıza asın” diyorum o da “Siz seçin en güzel duvarı asalım” diyor. Bundan böyle bir anlam çıkarmak acizliktir.” ifadelerini kullandı.

“VALİLİK DE BİZ DE BİLİYORUZ”

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, Adalar’daki atlara ilişkin olarak ise  “Adalar bu fayton zulmünden atların kurtuluşunu alkışlıyor. Bakın şimdi 900 küsür at nerede diye başlık atıyor. Ya insanlar utanır, 25 yıl bu kenti bu yönettik; ya biz ne yaptık da bu adama laf atıyoruz diye. Hiçbir faytoncuyu mağdur etmeden bu sorunu tereyağından kıl çeker gibi çözdük. At meselesinin her adımını biz de İstanbul Valiliği biliyor.” dedi.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar