Connect with us

Gündem

İmamoğlu: Attığımız her adımda şehit ve gazi̇ ailelerimiz birinci sırada

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği yöneticilerini ağırladı. İmamoğlu, “Dileriz ve umarız ki memleketimiz, vatanımız hiç şehit ve gazisi olmayan, sulh içerisinde, güçlü bir ülke olmayı başarsın ve öyle yaşasın. Ama gerektiğinde de hiçbir vatandaşımızın şehit olmaktan ya da gazi olmaktan gözünü kırpmayacağını da biliyoruz. Böyle bir duyguyla yaşayan insanlarız” dedi.

Published

on

İmamoğlu: Attığımız her adımda şehit ve gazi̇ ailelerimiz birinci sırada

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Mustafa Işık ve beraberindeki 6 kişilik heyeti, Saraçhane’deki makam odasında kabul etti. İmamoğlu’na İBB Genel Sekreter Yardımcısı Şengül Altan Arslan eşlik etti.

İmamoğlu’nun konuşmasının satır başları şöyle:

“ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ”

Bizim özellikle, şehitlerimizin ve gazilerimizin ismiyle kurulan yapılara dönük hassasiyetimiz, elbette yüksek derecede. Bunun bazen suiistimal edildiğinin de farkındayız. Dönem dönem bunu belediye başkanı olduğum ilçede de birçok yerde yaşadık. Ama sizin yapınızın saygınlığını, çok kıymetli çalışmaların da hem başkanımız vasıtasıyla hem de kurumunuz vasıtasıyla biliyoruz. Bu önemli. Bizim de asli, birinci derecede sorumluluğumuz olan bir alan. Bu vesileyle, bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Hayatını kaybetmiş gazilerimize rahmet diliyoruz. Hayatta olanlara sağlık, sıhhat diliyoruz.

ŞAHSİ VE KURUMSAL SORUMLULUKLARIMIZIN FARKINDAYIZ

Karşılıklı diyalogla, her noktada, attığımız her adımda mutlaka, ‘Biz, şu gruba ne yapabiliriz, bu gruba ne yapabiliriz’ diye baktığımız her hususta, öncelikle birinci sırada ‘Şehit ve gazi ailelerine ne yapabiliriz’ diye mutlaka bu konu gündemimizde. Onu bütün planlarımızda, eylemlerimizde tasarlıyoruz. Ama bir proje geliştirirken ama sahada bir etkinlik yaparken; bakışımız bu. Sizi o duygularla ağırlıyoruz. Bir vesileyle, herkesin ailesinde ya şehit ya gazi vardır, evladıdır, torunudur, bir yakınıdır. Bu topraklar, böyle bir toprak yapısı. Hepimiz, o duygularla büyüdük, yetiştik. Ama dileriz ve umarız ki memleketimiz, vatanımız hiç şehit ve gazisi olmayan, sulh içerisinde, güçlü bir ülke olmayı başarsın ve öyle yaşasın. Ama gerektiğinde de hiçbir vatandaşımızın şehit olmaktan ya da gazi olmaktan gözünü kırpmayacağını da biliyoruz. Böyle bir duyguyla yaşayan insanlarız.”

ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ TEŞEKKÜRÜ

İBB bünyesinde “Şehit Yakınları ve Gazilerle İlişkiler Şube Müdürlüğü” kurulmasından duydukları memnuniyeti dile getiren Mustafa Işık da derneklerinin kurumsal yapısı ve çalışmalarıyla ilgili bilgi paylaştı.

İstanbul’un her 2 yakasında şubeleri olduğunu belirten Işık, “Genel merkezimiz Ankara’da. Türkiye genelinde 49 şube, 44 temsilcilik, tamamı şehit ailesi ve gazilerden oluşan bir derneğin üyeleriyiz. Bütün şubelerimizin olduğu illerde olduğu gibi; valilik, belediye ve garnizon komutanlığı protokol ziyaretlerini yapıyoruz. Bu kapsamda sizleri de ziyaret etmemizin amacı hem derneğimizin hem şehit aileleri ve gazilerimizin uygulamalardan kaynaklı sorunları, sıkıntıları konusunda istişare etmek, bu durumu bizzat görebilmek için gelmiş bulunuyoruz” dedi.

 

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar