Connect with us

Haber

İBB Başkanı İmamoğlu, AKP dönemindeki arsa yolsuzluğuyla ilgili konuştu: Elimizde kayıtlar var

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP döneminde Başakşehir’de KİPTAŞ’ın alacağı bir arsa için yapılan yolsuzluğu dosyasını yeniden hatırlattı. İmamoğlu, yolsuzlukla ilgili belgelerin ellerinde olduğunu, suç duyurusunda bulunduklarını ancak İçişleri Bakanlığı’ndan “Sen soruşturamazsın” cevabı aldıklarını belirtti.

Published

on

İBB Başkanı İmamoğlu, AKP dönemindeki arsa yolsuzluğuyla ilgili konuştu: Elimizde kayıtlar var

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeni sosyal konut projesi Konut İmar Plan Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KİPTAŞ) Tuzla Meydan Evler’in temel atma töreninde Başakşehir’de KİPTAŞ üzerinden yapılan arsa yolsuzluğunu bir kez daha hatırlattı.

“Beni çok rahatsız eden şeyler var” diyen İmamoğlu, “Örnek vermem gerekirse, bugün günlerden pazartesi. Pazartesi günü KİPTAŞ yönetim kurulu kararı alıyor, diyor ki ‘Ben Başakşehir’deki şu arsayı satın alacağım.’ Bir gün sonra bu arsayı, ne hikmetse, bir uyanık 11 milyon dolara alıyor. Cuma günü de KİPTAŞ bu arsayı bu uyanıktan 47 milyon dolara satın alıyor. 28 milyon dolar arada fark” dedi.

“KİM BU UYANIK”

İmamoğlu, sözlerini şöyle sürdü:

“Kim bu uyanık? Onların da kayıtları var. Kim bu yönetim kurulu? Onların da kayıtları var. Burayı alıyor 47 milyon dolara. Belki ufak tefek rakamsal hatalarım olabilir. Proje yapıyoruz 300-400 konutluk. KİPTAŞ’ın önünde de maketi yapılıyor. Böyle kocaman bir maket. Burayı biz yönetimi aldıktan birkaç ay sonra ‘Yeşil alan yaptık’ diye karar alınıyor. Buna derler ki bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu.”

Bunun önüne geçilmesi gerektiğini dile getiren İmamoğlu, “Yapılan her yanlış vatandaşa yapılan yanlıştır. Suç duyurusunda bulunduk ama İçişleri Bakanlığı ‘Sen soruşturamazsın’ dedi ve kendisi aldı dosyayı. Merakla bekliyoruz” diye konuştu.

İmamoğlu anlattığı yolsuzluğu ilk olarak Ocak 2021’de gündeme getirmiş, “27 milyon dolar…AK Parti ile bağı olan o şirketin cebine gidiyor. Soruşturma dosyalarımızdan biri bu. Bu soruşturmayı ben açtım, İçişleri Bakanı da geldi bu dosyalarımıza el koydu” ifadesini kullanmıştı.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar