Connect with us

Hayvan

Hindistan’da keşfedilen sarı renkli kaplumbağa sosyal medyada viral oldu

Hindistan’da son derece nadir görülen sarı renkli bir Hint kanat kabuklu kaplumbağası keşfedildi. Kaplumbağanın fotoğraflarının internette paylaşılmasıyla viral olması da bir oldu.

Published

on

Hindistan'da keşfedilen sarı renkli kaplumbağa sosyal medyada viral oldu

Nüfus, ekonomi ve diğer konularda olduğu gibi ‘gariplikler’ konusunda da dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olan Hindistan’ın Batı Bengal eyaletinde sarı renkli bir Lissemys punctata (Hint kanat kabuklu kaplumbağası) bulundu.

Bir mutasyon ya da konjenital bozukluk nedeniyle tirozin pigmenti bulunmayan Hint kanat kabuklu kaplumbağası, Batı Bengal’e bağlı bir köyde bulundu. Pakistan, Sri Lanka, Hindistan, Nepal, Bangladeş ve Myanmar gibi Güney Asya ülkelerinde yaşayan Hint kanat kabuklu kaplumbağaları, son derece nadir olarak sarı renkte bulunuyor.

TÜRÜNÜN İKİNCİ ÖRNEĞİ OLDU

Hint kanat kabuklu kaplumbağaları, genellikle 22 ila 35 santimetre arasında bir büyüklüğe sahip oluyor ve kurbağa, salyangoz, su bitkileriyle besleniyor. Bu sevimli canlıların sarı renkli üyeleri ilk kez geçtiğimiz temmuz ayında görülmüştü ve yeni keşfedilen sarı Hint kanat kabuklu kaplumbağası, türünün ikinci örneği oldu.

Hindistan Orman Hizmetleri’nden Debashish Sharma, sarı Hint kanat kabuklu kaplumbağanın keşfedilmesinin ardından fotoğraflarını Twitter’dan takipçileriyle paylaştı ve sevimli canlı, kısa sürede viral oldu. Twitter kullanıcılarının sarı Hint kanat kabuklu kaplumbağası ile ilgili paylaşımlarına hemen aşağıdan bakabilirsiniz.

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar