Connect with us

Gündem

Hıncal Uluç, tacizcinin tutuklanmasına tepki gösterdi: “Kızların peşinde yürümek, erkeklerin milli sporudur”

İstiklal Caddesi’nde bir kadını taciz eden kişinin tutuklanması Sabah yazarı Hıncal Uluç tarafından tepkiyle karşılandı. Uluç, “kızların peşinden yürümenin” milli spor olduğunu yazdı.

Published

on

Reklamlar

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, köşe komşusu Yüksel Aytuğ’u Beyoğlu’nda bir kadını taciz eden kişinin tutuklanması üzerine yazdığı yazıyı eleştirdi.

İstiklal Caddesi’nde bir kadını takip eden kişi, geçen günlerde tutuklanmıştı. Yüksel Aytuğ da 27 Eylül’deki köşe yazısında tacizci hakkında tutuklama kararı veren savcı için “O savcıyı alnından öpüyorum” ifadesini kullanmıştı.

Hıncal Uluç da bugünkü köşe yazısında söz konusu kişinin tutuklanmasının şaibeli olduğunu söyledi.

Uluç, Aytuğ’u eleştirdikten sonra “kızların peşinden yürümenin milli erkek sporu olduğunu” da iddia etti. Kendisini de örnek veren Sabah yazarı şu ifadeleri kullandı:

“Kızların peşinde yürümek, erkeklerin milli sporudur.
Hele yaşı benim gibi 80 gibi olanların..
Bizim kuşak, hele gençliğin ilk yıllarında kızların peşinden hem de nasıl yürürdük..
O devirlerde, bugünkü “One Night Stand” filmlerde bile olmazdı.. Şimdi gençler akşam bir diskoya gidiyor, orada biriyle tanışıyor. O gece birlikte oluyorlar. Sabah herkes kendi yoluna.. “Bir gecelik duruş” denen şey o..
Biz, bırak tanımadığımızı, tanıdığımız, sevdiğimiz ve sevgimizi kabul eden kızın elini altı ayda anca tutardık..
Öyle sarmaş dolaş da değil ha.. Avuç. Sadece iki avuç iç içe..
Yani, ilişki aslında, sadece Milli Sporumuz, “Arkasından yürüme”den ibaret kalırdı.
Ankara’da Kızılay’dan Kavaklıdere’deki Kuğulu Park’a dek giderdik, Kolej dağılınca.. Hepsi kafasını geriye çevirip bir tebessüm etmesi için.. Hepsi o kadar..”

İstiklal Caddesi’nde genç kadını adım adım takip ederek taciz ederken polisler tarafından suçüstü yakalanan erkek, ifadesi ardından sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Gündem

Gündem19 dakika ago

İmamoğlu’nun salgın toplantısına çağırılmamasına CHP’den ilk tepki: Seçimin intikamını İstanbullulardan almayın

Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul'da düzenlenen salgın toplantısına çağırılmamasına Cumhuriyet Halk Partisi'nden ilk tepki geldi.

Gündem36 dakika ago

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin koronavirüse yakalandı

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıklayarak "Çok güçlüyüm ve genel sağlık durumum iyi. Bir süre çalışmalarıma...

Gündem56 dakika ago

Türkiye’de 65 yaş üstü nüfusun 1,5 milyonu yalnız yaşıyor, inşaatlarda ve sanayide çalışmak zorunda kalıyor

CHP’nin raporuna göre ülkedeki 65 yaş üstü nüfusun 1,5 milyonu yalnız yaşıyor, bakım hizmetlerinden yararlanamıyor. Yaşamlarını sürdürmek için inşaatlarda ve...

Gündem8 saat ago

Fahrettin Koca İstanbul’da pandemi ile ilgili yaptığı toplantıya Ekrem İmamoğlu’nu çağırmamış

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın salgının İstanbul'daki seyri için yaptığı toplantıya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu davet edilmemiş.

Gündem11 saat ago

Babası tarafından istismara uğradığı iddia edilen kızın teyzesi: “Çocuğa inanmak yerine annesini öldüren adama inandılar”

Ankara’da eşi Döndü Şengül’ü sokak ortasında öldüren Şükrü Şengül, 6 yaşındaki kızını taciz ettiği iddasıyla yargılandığı davadan “bekaret bozulmadı” gerekçesiyle...

Kadın

Dünya

En Çok Okunanlar