Connect with us

Spor

Hıncal Uluç: Özel savcıya açık ihbarımdır, ne bekliyorsunuz, kan dökülmesini mi?

Sabah yazarı Hıncal Uluç, Fenerbahçe – Galatasaray maçına fazladan seyirci alınması sonrası yaşananları eleştirdi. Uluç, ‘açık ihbar mektubunda’ “6222’nin işlediğini göstermek için ne bekliyorsunuz Sayın Savcım, kan dökülmesini mi” ifadesini kullandı.

Published

on

Hıncal Uluç: Özel savcıya açık ihbarımdır, ne bekliyorsunuz, kan dökülmesini mi?

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı hafta sonunda yüzlerce kişinin Fenerbahçe’nin stadına yürüyerek girmesine tepki gösterdi.

“Maçlar gerginlikler artarak ve kulüp başkanları tarafından hemen her gün artırılarak devam ediyor. 6222’nin işlediğini ve hiç kimsenin kurtulamayacağını göstermek için ne bekliyorsunuz Sayın Savcım? Kan dökülmesini mi?” diye soran Uluç, şöyle devam etti:

“Kaldı ki Sayın Savcım, Suçlu sadece o tribüne girenler değil. Onlar yasak saatte, yasak yollarda nasıl yürüdüler? Girmeleri yasak stada nasıl girdiler? Oturmaları yasak tribüne nasıl oturdular?

İzni alan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç! İzni veren Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir! Yani alın size iki 6222 sanığı daha.. Ali Koç cin ya.. ‘sağlık çalışanları’ yasak saatlerinden muaf ya!  Zaten her dediğine ‘Peki’ diyen Özdemir’e ‘Bu maça 3 bin sağlık çalışanı getirelim. Jest olur’ demiş güya. Özdemir’in de hoşuna gitmiş güya ve izin çıkmış.”

Ardından Sağlık Çalışanları Derneği‘nin açıklama yaptığını ve statta yalnızca 3 üyelerinin bulunduğunu söylediğini aktaran Uluç, “Planı görüyor musunuz Sayın Savcım. Stat kapısında ‘1907‘ diye şifreyi söyleyen içeri girmiş” dedi. Uluç, sözlerini şöyle noktaladı:

“Bunları ben biliyorsam, milyonlar da biliyordur ve devlete güven bu yolla da sıfırlanıyordur. Nihat Özdemir’den başlayarak Ali Koç dahil bu olayı hazırlayanlar ve stada gelip Galatasaraylılara ad vererek, affedersiniz ana avrat sövenler dahil, kaç kişi hakkında soruşturma açtığınızı, kaç kişi hakkında eylem yaptığınızı açıklamanız, yapmadı iseniz bu yazıyı ihbar kabul etmenizi isterim, Sayın 6222 Savcım. Saygılarımla.”

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar