Connect with us

Yaşam

Hafta içi marketler açık mı? Sokağa çıkma yasağında marketler kaçta kapanıyor?

Koronavirüsle mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağı ile birlikte bakkal ve market çalışma saatleri merak edilir hale geldi. Yeni tedbirler ile birlikte market çalışma saatlerinde uygulanan düzenleme ile birlikte marketler açık mı, marketler kaça kadar açık gibi soruların yanıtları araştırılıyor. Öte yandan hafta içi belirlenen saatlerde hafta sonu ise tüm günü kapsayacak şekilde uygulanan sokağa çıkma yasağı ile birlikte hafta içi bakkallar ve marketler açık mı?

Published

on

Hafta içi marketler açık mı? Sokağa çıkma yasağında marketler kaçta kapanıyor?

İçişleri Bakanlığı koronavirüs genelgesine göre uygulanan sokağa çıkma yasağı kapsamı süresince market çalışma saatlerinde değişiklik meydana geldi. Hafta sonu ve hafta içi farklı saat dilimlerinde olmak üzere açık olacak marketlerin kaçta açılıp kapandığı vatandaşların gündeminde yer alıyor. Bu bağlamda; bakkallar ve marketler açık mı? Marketler kaça kadar açık, kaçta açılıyor ve kapanıyor?

Marketler hafta sonu cumartesi ve pazar günleri 10.00-17.00 arasında faaliyet gösterebilecek. Hafta içi ise marketler 10.00 ile 20.00 arası hizmet veriliyor.

MARKETLER SAAT KAÇTA AÇILIYOR, KAÇTA KAPANIYOR?

Hafta sonu ve hafta içi sokağa çıkma yasağı uygulaması getirildi. İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile gönderilen genelgeye göre sokağa çıkma yasağı saat saatlerinde marketler hafta sonu belli saatlerde açık olacak. Yayınlanan genelgeye göre, “Market, bakkal, kasap, manav gibi işletmeler ile eve paket hizmeti veren yerler, belirlenecek saatlerde hafta sonu kısıtlama dışındadır.”

“Kısıtlamanın olduğu cumartesi ve pazar günleri market, bakkal, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 arasında faaliyet gösterebilecek.”

Ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacaktır. (Bu işyerlerinde sadece ekmek ve unlu mamul satışı yapılabilir) Vatandaşlarımız (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) ekmek ve unlu mamul ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine yürüme mesafesinde olan fırına gidip gelebileceklerdir.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA MARKETLER AÇIK MI?

Kısıtlamanın olduğu Cumartesi ve Pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00 17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecektir. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabileceklerdir.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir