Connect with us

Haber

Gözaltına alınan Ölçer Apartmanı’nın müteahhitinin kardeşi: Sorumlu olan devlet kurumları

Kastamonu Bozkurt’taki sel felaketinde yıkılan Ölçer Apartmanı’nın müteahhiti Mehmet Özkan’ın kardeşi “yıkımın birincil sorumlusu dere kenarında inşaata izin veren belediyedir” dedi.

Published

on

Gözaltına alınan Ölçer Apartmanı'nın müteahhitinin kardeşi: Sorumlu olan devlet kurumları

Batı Karadeniz’deki sel felaketinde Kastamonu, Bozkurt’ta yıkılan ve en az 20 kişiye mezar olan Ölçer Apartmanı’nın gözaltına alınan müteahhiti Mehmet Özkan’ın kardeşi Davut Özkan, yıkımın birincil sorumlusunun dere kenarında inşaata izin veren belediye olduğunu söyledi.

Halk TV’den İsmail Saymaz’a konuşan Mehmet Özkan’ın kardeşi Davut Özkan, sel felaketinde kendi dükkân ve evinin zarar gördüğünü söyleyerek ağabeyi tarafından inşa edilen Ölçer Apartmanı’nın neden yıkıldığı “O apartmanın 100-150 metre üstünde bir köprü var. Köprünün yıkılınca suyu binanın bulunduğu yöne saptırıyor. Bina yıkıldıktan sonra enkazıyla 10 katlıyı muhafaza altına alıyor. Yani su sekiz katlıyı yıkıyor, yıktıktan sonra onun enkazından 10 katlı kurtuluyor” sözleriyle açıkladı.

Özkan, yıkılan apartmanın sekiz, ağabeyinin oturduğu ve ayakta kalan apartmanın ise 10 katlı olduğunu kaydederek, “Ölçer Apartmanı sekiz, diğeri 10 katlı. 10 katlıda bodruma iki kat inilmiş. Altına sığınak ve garaj koymuşlar” dedi.

“AĞABEYİM PARMAKLA GÖSTERİLİRDİ”

Ağabeyinin Bozkurt ve İnebolu’da çok sayıda bina inşa ettiğini anlatan Özkan, “Bozkurt’ta bir numaralı müteahhitti. Parmakla gösterilirdi. Bir tane binası göçtü. Diğerleri maddi hasarlı” dedi. Yıkımdan ötürü kamu kurumlarının sorumlu olduğunu iddia eden Özkan, şunları ekliyor:

“Burada büyük bir afet oldu. Bence sorumlu olan devlet kurumları. Belediye sorumlu, İmar Müdürlüğü sorumlu, Yapı Denetim sorumlu. En son müteahhit sorumlu. Sorumluluk sahibi insanlar cezasını çeker. Ağabeyimin varsa o da çeker.”

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar