Connect with us

Kültür Sanat

Game of Thrones için iki animasyon dizisi daha hazırlanıyor

HBO Max, Game of Thrones’tan ilham alan iki animasyon dizisini hayata geçirecek.

Published

on

Game of Thrones için iki animasyon dizisi daha hazırlanıyor

HBO Max, Game of Thrones’tan ilham alan animasyon listesini genişletiyor. The Hollywood Reporter’ın haberine göre, daha önce tek bir animasyon projesinin geliştirilmekte olduğu bildirilse de yayıncı, şimdi en az iki potansiyel şov üzerinde daha çalışıyor. Üç projeden biri, orijinal seride hiç görülmemiş bir bölgede geçiyor: Essos kıtasında, bilinen dünyanın güneydoğu sınırlarına yakın bir bölge olan Yi Ti’nin Altın İmparatorluğu’nda!

Topluluk, yaratıcı George R.R. Martin’in genişleyen fantezi dünyasındaki en eski ve en gelişmiş topluluklardan biri olarak kabul ediliyor ve Çin İmparatorluğu’ndan ilham alıyor. Game of Thrones’un ana ortamı olan Westeros’un Ortaçağ Avrupa’sından ilham almasıyla aynı şekilde… Yi Ti’nin Game of Thrones’ta sadece kısa bir referansı vardı, ancak, HBO’nun yaklaşan prequel serisi House of the Dragon’daki bir karakter olan Lord Corlys Velaryon Yi Ti’ye gitti.

Başka bir Game of Thrones yan projesinde, açıklanan bir prequel konsepti artık çalışmalar arasında yok. Kötü şöhretli King’s Landing’in gecekondu mahallesindeki hayata dayanan bir hikaye olduğu bildirilen proje Flea Bottom, ilerlemiyor. Kaynaklar, bunun her zaman halka açılan ve HBO tarafından resmi olarak hiçbir zaman onaylanmayan fikirlerin en yenisi olduğunu söylüyor. HBO Max, iki yeni animasyon projesi hakkında da yorum yapmadı.

Game of Thrones sonrası yayında olacağı kesin olan tek proje, Targaryen İç Savaşı’nın hikayesini anlatan ve 2022 için belirlenen prequel House of the Dragon. Savaşçıyı takip eden 10.000 Ships, eserlerdeki diğer fikirler arasında yer alıyor. Dorne Krallığı’nı kuran House Martell’in saygıdeğer bir atası olan kraliçe Nymeria ve House of the Dragon’da İngiliz aktör Steve Toussaint tarafından canlandırılan Velaryon’u takip eden Roma’nın yaratıcısı Bruno Heller’li 9 Voyages da açıklanan projeler arasında.

Kaynak: Beyazperde

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar