Connect with us

Dünya

Filistinli genç, Kovid-19’a yakalanan annesine veda için hastane duvarına tırmandı

İsrail işgali ve ilhakı altında sayısız acıların çekildiği Filistin topraklarından bu kez Kovid-19 nedeniyle yürek burkan bir haber geldi. Kovid-19’a yakalanan annesine veda için hastane duvarına tırmanan Filistinli genç, sosyal medyayı ağlattı.

Published

on

Filistinli genç, Kovid-19’a yakalanan annesine veda için hastane duvarına tırmandı
Reklamlar

Dünyanın unuttuğu Filistin’den bir Kovid-19 haberi, sosyal medyada duygusallık rüzgarı estirdi.

Batı Şeria’nın Beyt Ava kasabasından Cihad el Suveyti, Kovid-19 tedavisi için El Halil devlet hastanesi yoğun bakım birimine kaldırılan annesini  görebilmek için hastanenin yüksek duvarlarına tırmandı.

Al Nas haber sitesine göre 73 yaşındaki Resmi el Suveyti, oğlu Cihad pencerede nöbet tutarken hayata gözlerini yumdu.

30 yaşındaki oğlun hastane duvarına tırmanıp annesinin penceresinde çömelerek beklediği fotoğraflar, sosyal medyada çok yoğun etkileşim yarattı. Hatta annenin melek gibi uçup pencere kenarında oturan oğlunun başını okşadığı bir çizime esin kaynağı oldu.

BM temsilcisi sıfatı da taşıyan, BM bağlantılı STK Patriotic Vision’ın CEO’su Muhammed Safa, Cihad’ın fotoğrafı ile kendi yaptığı çizimi “Kovid-19’a yakalanmış Filistinli bir kadının oğlu, her gün onu görebilmek için hastane penceresine tırmandı, ta ki annesi vefat edene dek” mesajıyla paylaştı.

Altına “Ne harika bir evlat. Böylesi bir sevgi ve şefkat karşısında gözlerim yaşlarla doldu ve boğazım düğümlendi”, “Çok üzücü ve bir o kadar da esinleyici” gibi pek çok yorum geldi.

Anne Suveyti lösemi tedavisi görürken koronavirüs testi pozitif çıkınca yoğun bakıma kaldırılmıştı.

5 gün tedavi gören annesinin durumunun kötüleştiğini öğrenince odaya girmek isteyen ama buna izin verilmeyen oğlu, hastane duvarına tırmanıp pencere kenarına çömelerek annesine veda ettiğini söyledi.

Arabic Post’a konuşan Cihad, “Yoğun bakım odasının penceresinin dışında çaresizce oturup annemin son anlarına tanık oldum” dedi.

Dünya

George Soros: Trump’ın geçici bir fenomen olduğundan eminim

Milyarder George Soros, ABD Başkanı Donald Trump’ın ‘geçici bir fenomen’ olduğundan emin olduğunu, kasım ayındaki başkanlık seçimlerinde gitmesini umduğunu söyledi.

Published

on

By

George Soros: Trump’ın geçici bir fenomen olduğundan eminim
Reklamlar

ABD’li milyarder ve bağışçı George Soros, kasım ayında yapılması planan ABD başkanlık seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, ülkenin geleceği hakkında tahminlerde bulundu.

İtalyan La Repubblica gazetesinde yayınlanan ve Market Watch tarafından İngilizceye çevrilen röportajında Soros, “ABD’de bile Trump gibi üçkağıtçı bir başkan seçilebilir ve demokrasiyi içeriden baltalayabilir” dedi.

‘Trump yaşam savaşı veriyor’

Soros, “Ancak ABD’de büyük bir kontrol ve denge geleneğine ve belirlenmiş kurallara sahipsiniz. Ve her şeyden önce anayasanız var” diye kaydederek “Bu yüzden, Trump’ın geçici bir fenomen olduğundan eminim, umarım kasım ayında gider” ifadelerini kullandı.

Ancak Trump’ın ‘çok büyük bir tehliye oluşturmayı sürdürdüğünü’ dile getiren Soros, “Yaşam savaşı veriyor ve iktidarda kalmak için her şeyi yapacak” değerlendirmesinde bulundu.

‘Anayasayı ihlalden sorumlu tutulacak’

Soros, ayrıca Trump’ın yeniden seçilmemesi halinde ‘anayasayı ihlalden’ sorumlu tutulacağını da sözlerine ekledi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi hakkında da yorumda bulunan Soros, “İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana hayatımdaki en kötü kriz” nitelendirmesini yaptı.

Pandemiyi ‘olsalılıklar yelpazesinin normal zamanlardan çok daha geniş olduğu devrimci bir an’ olarak tanımlayan Soros, “İnsanlar şaşkın ve korkmuş durumda. Kendileri ve dünya için kötü şeyler yapıyorlar” ifadelerini kullandı.

Continue Reading

Dünya

Trump: Biden seçimleri kazanırsa, ABD’liler Çince öğrenmek zorunda kalır

ABD Başkanı Donald Trump, ülkede 3 Kasım’da yapılacak seçimleri Demokrat rakibi Joe Biden’ın kazanması durumunda ABD halkının Çince öğrenmek zorunda kalabileceğini söyledi.

Published

on

By

Trump: Biden seçimleri kazanırsa, ABD’liler Çince öğrenmek zorunda kalır
Reklamlar

Trump, katıldığı bir radyo programında, Demokrat rakibi Biden’ın Çin konusundaki tutumunu eleştirerek, “Seçimleri ben kazanamazsam, Çin ABD’nin sahibi olacak. Sonra da ABD’liler Çince konuşmayı öğrenmek zorunda kalacak” ifadesini kullandı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ortaya çıkmadan önce kendisinin Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile yakın ilişkisi olduğunu belirten Donald Trump, “Bizim ilişkimiz artık çok iyi değil, çünkü Kovid-19 konusunda gerekeni yapmadılar” dedi.

Şi Cinping ile uzun süredir görüşmediğini vurgulayan Trump, Çin’de ortaya çıkan virüsün kendisinin siyasi duruşunu da etkilediğini vurguladı.

ABD Başkanı Trump, “Çin vebası (Kovid-19) bizim ülkemize gelmeden önce bence George Washington bile seçimlerde beni yenmekte zorluk yaşardı” yorumu yaptı.

Continue Reading

Dünya

Hindistan’da öldü sanılan kadın, defnedildikten 6 gün sonra ortaya çıktı!

Hindistan’da öldüğü sanılarak defnedilen bir kadın, defin işleminden 6 gün polise başvurarak hayatta olduğunu bildirdi.

Published

on

By

Hindistan’da öldü sanılan kadın, defnedildikten 6 gün sonra ortaya çıktı!
Reklamlar

Times of India gazetesinin haberine göre, 27 Temmuz’da Hindistan’ın Uttar Pradeş eyaletinde kolluk kuvvetleri, bir bavul içinde Warisha Ali adlı kadının cesedini buldu.

Aile, 22 yaşındaki kadının cesedini teşhis ederken polis, Warisha’yla sürekli dalga geçen kocasını ve onun ailesini cinayetten sorumlu tuttu.

Warisha’nın ailesi kızlarını defnetti ancak Hint kadın, 6 gün geçtikten sonra polise başvurarak evden ailesine haber vermeden ayrıldığını ve tüm bu süre zarfında daha önce çalıştığı şehirde bulunduğunu anlattı.

Bunun üzerine polis, Warisha’nın kocasına ve onun ailesine yönelttiği suçlamaları kaldırdı ve bavulda cesedi bulunan kişinin kimliğini soruşturmaya başladı.

Continue Reading

En Çok Okunanlar