Connect with us

Kültür Sanat

Ferhan Şensoy’un yazdığı “Aşkımızın Son Durağı” Frankfurt’ta sahnelenecek

Usta sanatçı Ferhan Şensoy’un kaleme aldığı, Tiyatro Frankfurt’un sahneye koyduğu “Aşkımızın Son Durağı” adlı komedi oyununun prömiyeri yapılacak.

Published

on

Ferhan Şensoy'un yazdığı "Aşkımızın Son Durağı" Frankfurt'ta sahnelenecek

Frankfurt Gallustheater’da 10 Aralık’ta tiyatroseverlerle buluşacak esere ilişkin açıklamada bulunan Tiyatro Frankfurt Genel Sanat Yönetmeni Kamil Kellecioğlu, Türk tiyatrosunun önemli yazarlarından Ferhan Şensoy’u Frankfurt’ta yaşatmak istediklerini belirterek, “Pandemi süresince oyunun provalarını ben ve ekibim, her hafta online ya da koşullar elverdiğince yüz yüze olarak, aksatmadan yaptık ve sonunda izleyiciyle buluşmaya hazırız. Ekip olarak çok heyecanlıyız, çok emek verdik. Çünkü biliyoruz ki sanata ve mizaha toplum olarak çok ihtiyacımız var. Frankfurt’ta Türkçe tiyatronun en güzel kalemlerinden birini bizim yorumumuzla izlemek isteyen herkesi bekliyoruz. Biz provalar süresince çok eğlendik, izleyenleri de eğlendireceğimizin garantisini veriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Emekli tiyatrocu bir karı kocanın, İstanbul’un bir banliyö semtindeki evlerinin garajında oluşturdukları sanat akademisinin öyküsünün anlatıldığı oyun, 11-12 Aralık’ta bir kez daha sahnelenecek.

Avrupa ve Türkiye’de de sahnelenmesi planlanan oyunda, Kellecioğlu’nun yanı sıra Çiğdem Spickermann, Haydar Akarsu, Umut Kuzu, Hande Uluöz Saraçoğlu, Handan Tıraş ve Aytaç Saraç rol alıyor. Ferhan Şensoy mizahının inceliklerini taşıyan iki perdelik eser, Venüs Bekar’ın çevirisiyle Almanca üst yazı ile gösterilecek.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar