Connect with us

Gündem

Fatih Portakal’dan görevden alınan Melih Bulu yorumu: “Erdoğan geri vites mi yaptı?”

Melih Bulu Cumhurbaşkanı kararıyla görevden alındı. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından değerlendirmelerde bulunan gazeteci Fatih Portakal dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Published

on

Fatih Portakal'dan görevden alınan Melih Bulu yorumu: "Erdoğan geri vites mi yaptı?"

Gazeteci Fatih Portakal, Erdoğan’ın Boğaziçi’ne rektör olarak atadığı Melih Bulu’yu görevden almasını değerlendirdi.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi gereğince görevinden alındı. Bulu’nun yerine herhangi bir atama gerçekleşmedi.

Twitter hesabından konuyla ilgili paylaşımlarda bulunan Portakal, şunları yazdı:

1-Tebrikler, #BoğaziçiÜniversitesi’nde partili rektöre karşı haklı bir direniş gösterip saldırılara uğrayan öğrencilerine, itibarsızlaştırılmaya çalışılan ögretim görevlilerine. Peki itibardan kaybeden aslında kim, kimler oldu?

 2- Atayan da Erdoğan’dı, alan da Erdoğan. Şimdi 2 soru: Onca devlet şiddeti, tonca aşağlıyıcı söz, gözaltılar, yargılamalardan sonra NE OLDU da partili rektör görevden alındı? Erdoğan iktidarının başka bir formülü mü var?

3- Ya da yıllar sonra bizleri ilgilendiren her hassas meseleye inatla yaklaşan Erdoğan geri vites mi yaptı? Çünkü anket sonuçları eriyen bir AKP’yi işaret ediyor. Kanımca Erdoğan’ın en bu günlerde büyük sıkıntısı Bahçeli! O ne diyecek acaba?

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar