Connect with us

Haber

Fatih Altaylı: Galiba birileri İmamoğlu’nu cumhurbaşkanı adayı yapmak istiyor

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na açılan soruşturmaya tepki gösterdi. Altaylı, “Galiba birileri İmamoğlu’nu cumhurbaşkanı adayı ve hatta cumhurbaşkanı yapmak istiyor” dedi.

Published

on

Fatih Altaylı: Galiba birileri İmamoğlu'nu cumhurbaşkanı adayı yapmak istiyor

Habertürk yazarı Fatih Altaylı , ‘ Yok daha neler’ başlığıyla yayımlanan yazısında İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında açılan soruşturmayı değerlendirdi.

“Galiba birileri İmamoğlu’nu cumhurbaşkanı adayı ve hatta cumhurbaşkanı yapmak istiyor” diyen Altaylı, şöyle devam etti:

“Çünkü bir hanım sultanın türbesinin yakınında, elleri arkasında volta attığı için hakkında soruşturma açılmasının başka hiçbir nedeni olamaz. Dünya’da bundan daha saçma sapan bir soruşturma açılmamıştır, eminim”

Ne olmuştu?

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan’ın ‘İmamoğlu’nun suçlanan elleri’ başlığıyla yayımlanan yazısında “Bundan tam bir yıl önceydi. İstanbul’un Fethi’nin 567. yıldönümüydü. Fatih Sultan Mehmet Türbesi’nde bir anma töreni düzenlendi. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu da katılımcılar arasındaydı. Bilmeyenler olabilir; Fatih’in eşi Gülbahar Hatun’un türbesi de aynı avludaydı. İşte, hazır olun… İmamoğlu’nun o türbenin dışında yürürken ellerini arkasından bağlaması İçişleri Bakanlığı’nı harekete geçirdi” ifadesi yer aldı.

Geçen hafta İmamoğlu’nun bu kapsamda ifadesinin istendiği belirtilen haberin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun da bir paylaşım yaptı. Ongun, söz konusu haberi doğrulayarak “Bilgiler ne yazık ki doğrudur. Niyet okuma odaklı, izandan yoksun yeni bir soruşturma hazırlığı için Başkanımızın ifadesi istenmiştir” dedi.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar