Connect with us

Haber

Fatih Altaylı: Bu öngörü ile açacakları Kanal İstanbul’u “Hata ettik kapatalım” demeleri ne kadar sürecek!

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, Cumhurbaşkanı kararıyla İstanbul Sözleşmesi’nden çıkılmasını eleştirdiği yazısında, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Çılgın projem” dediği ancak muhalefetin ve uzmanların sert bir şekilde eleştirdiği Kanal İstanbul’a da değindi. Altaylı, “Benim merak ettiğim bu öngörü ile açacakları Kanal İstanbul’u ‘Hata ettik kapatalım’ demeleri ne kadar sürecek!” diye yazdı.

Published

on

Fatih Altaylı: Bu öngörü ile açacakları Kanal İstanbul’u "Hata ettik kapatalım" demeleri ne kadar sürecek!

İstanbul Sözleşmesi’nden çıkılmasını konu aldığı yazısında, “Bu sözleşmeyi hazırlayan, oluşturan Türkiye. Hem de AK parti Türkiye’si” diyen Altaylı, şunları kaydetti:

“Kendi yaptığı kanunları üç gün sonra değiştirmeye çalışan, kendi yapıp halka onaylattığı Anayasa’yı iki sene sonra beğenmeyip değiştirme çağrısı yapanların kendi hazırlayıp dünyaya imzalattıkları sözleşmeden çekilmeleri de çok doğal. Benim merak ettiğim bu öngörü ile açacakları Kanal İstanbul’u ‘Hata ettik kapatalım’ demeleri ne kadar sürecek! Tabii bugün Kanal İstanbul’u yapalım diyen şakşakçıların aynı gün kanalı kapatma kararı alanları alkışlamaları.”

Yazının tamamını okumak için tıklayın.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar